Wszystkie publiczne wydarzenia, eventy, targi, konferencje, dają ogromne możliwości aranżacyjne wnętrz, których nie można wprowadzić w codzienne życie. Dekoracja otoczenia balonami, wstążkami, pomponami i girlandami, piękne dekoracje stołów z wykorzystaniem prawdziwych kwiatów, do tego świece i inne dodatki, sprawiają, że otoczenie nabiera innej scenerii niż jest to na co dzień. Tworząc scenografię będące tłem scen, na których realizowane są wystąpienia związane z konferencjami czy szkoleniami, ale także scenografie, które odmieniają całe otoczenie, powinny być ze sobą  spójne i zaskakiwać odbiorców.

 Dlaczego ścianki 3D są tak interesujące?

Ściany 3D we wnętrzach robią ogromną furorę. Najczęściej mają prawdziwe trójwymiarowe kształty i wykonane są z płyt posiadających faktury 3D. Ścianę można podświetlić w taki sposób, żeby jeszcze bardziej uwypuklić trójwymiarową powierzchnię. Nie zawsze i wszędzie można zastosować panele trójwymiarowe. Potrzebuję one bowiem stabilnej ściany do montażu. Jest jednak na to rozwiązanie i są nimi tapety, naklejki i fototapety z realistycznymi nadrukami.

Tapety można zastosować na wszelkich płaszczyznach, dzięki czemu na eventach, konferencjach i scenach, cała przestrzeń może stać się trójwymiarowa. Równie dobrym odpowiednikiem tapet, są naklejki z trójwymiarowymi wzorami. Czy jedne czy drugie, dają efekt jakby miały fakturę na różnych płaszczyznach.

Wszystkie elementy 3D przyciągają wzrok, ponieważ często ten wzrok również poniekąd oszukują. Dla jednych trójwymiarowe wzory są wypukłe a dla innych wklęsłe. Dają zatem możliwość interpretacji na wiele sposobów mimo, że wzór ich jest jeden.

Gdzie można zastosować ścianki 3D wykonane z foto zdjęć?

Zdjęcia przełożone na tapety i naklejki sprawdzają się nie tylko na ścianach. Dzięki nim można wykonać ścianki  na stoiskach targowych, a także stać się podstawą do wykonania ścian pod zdjęcia. Popularne motywy to bajkowe wersje różnych postaci, gdzie miejsce na głowę zastąpione jest ludźmi robiącymi sobie w nich zdjęcia, jako właśnie te postacie. Ale zdecydowanie ciekawiej wyglądają ścianki, w których postacie mają trójwymiarowy wygląd albo ścianka nie pełni roli pod zdjęcia z głową, a jest tłem dla ich postaci. Ustawienie się na ściance na tle fototapety prezentującej jadący pociąg, postać zwierzęcia, która wygląda bardzo realistycznie, albo skraju skarpy, gdzie w tle widać przepaść, będzie dawać wrażenie jakby faktycznie było się w tym miejscu. Jest to zatem ogromna atrakcja, którą mogą podzielić się wszyscy uczestnicy danego spotkania, podpisując, że byli w zupełnie innym miejscu niż faktycznie fizycznie się znajdowali. Takie zdjęcia będą ciekawym wspomnieniem i pamiątką.