Festyny organizowane są w zależności od okoliczności, ale najczęściej to atrakcje plenerowe, organizowane aby podkreślić jakieś ważne wydarzenie lub być odskocznią dla odbiorców od codziennego życia.  Chętnie organizowany jest ze względu na określony jubileusz, czy podsumowanie działalności danego miejsca, firmy lub dzielnicy mieszkaniowej.

Rowerem na festyn, czyli jak wprowadzić atrakcje, która zaskoczy?

Na festyny chętnie przyjeżdżają całe rodziny i często kiedy organizowane są w okresie wiosennym lub letnim, przyciągają także możliwością spędzania czasu na powietrzu, po różnych aktywnościach fizycznych. Głównymi aktywnościami może być podróż rowerowa, nauka jazdy na rolkach, wspólne wrotki, bieganie, gry zespołowe. Aktywności mogą mieć miejsce przed wizytą na festynie, ale także festyn może oferować uczestnikom możliwość aktywnego spędzania czasu przy muzyce i dobrym jedzeniu. Chcąc zaskoczyć uczestników i pokazać, że festyn ma aktywną formę, rower nie tylko musi służyć do przyjazdu na wydarzenie, ale także do zaprezentowania przejazdu na rowerze, z którego skorzystać mogą także uczestnicy. Wykwalifikowane osoby, zaprezentują przejazd rowerem po linie, a następnie wraz z zabezpieczeniami, będą mogły zaoferować tą atrakcje przybyłym osobom na  festyn.

Dlaczego rower na linie to dobry wybór?

Festyny, które zawsze odbywają się w plenerze, powinny charakteryzować się atrakcjami przystosowanymi do otoczenia. Wszystkie sporty grupowe, puszczanie latawców, bańki,  aktywności spędzenia czasu na dmuchańcach, puszczenie lampionów do nieba, koncert na małych scenach, mobilny surfing, możliwość skorzystania z toru wrotkarskiego, pokazy ognia, atrakcja jaką jest mobilny tor gokartowy, łucznictwo, gigantyczne gry np. wielkie kręgle czy metrowy bierki, uzupełnianie kinem letnim i zorbingiem, to dobre przykłady wyboru odpowiednich atrakcji na festyn. Kiedy znajdują się one na zorganizowanym wydarzeniu, nie może także zabraknąć roweru, jakie można przejechać po linie. Przypomina to formą atrakcję jaką jest park linowy, ale o bardziej zdecydowanej i ekstremalnej formie, która może spodobać się dużej ilości osób.