Bankiet to forma przyjęcia, w którym mamy możliwość celebrowania ważnych dla nas chwil. W takich uroczystościach biorą udział tylko osoby zaproszone. Przyjęcia stanowią ważną rolę w naszym życiu, pozwalają zacisnąć więzi, a także uczcić ważne wydarzenia. Bankiet amerykański to jeden z trzech rodzaj bankietów, które wyróżniamy. Jest on połączeniem dwóch pozostałych – bankietu angielskiego i zasiadanego. Ten pierwszy charakteryzuje się stojącą formą, trwa zwykle 3 godziny i jest mocno formalny. Drugi zaś jak sama nazwa mówi, jest formą, gdzie uczestnicy zasiadają do stołów, a wydarzenie może trwać o wiele dłużej. W połączeniu wychodzi nam bankiet, w którym goście sami częstują się podanymi potrawami i zajmują wskazane miejsca. Często ułatwia to większą integrację pomiędzy gośćmi oraz możliwość zawarcia nowych znajomości.

Bankiet amerykański – połączenie dwóch koncepcji

Uczestniczy oprócz zimnych przystawek, po które mogą sami sięgnąć, dostają do stolików ciepłe dania podane przez kelnerów. Menu bufetu jest zależne od miejsca, w którym taka impreza się odbywa. O napoje i alkohol nie musimy się martwić, jest on podawany przez obsługę, która pilnuje, aby niczego na stołach nie zabrakło. Co ważne, przy doborze charakteru imprezy, zwykle dopasowywany jest też specjalny alkohol. Najczęściej spotykane to szampan i wino. Jednak najlepszą opcją jest osobny stolik, gdzie umieścimy wszystkie niezbędne napoje, także te procentowe.

Menu i napoje na bankiecie – co warto wiedzieć?

Organizacja bankietów często wymaga dużego zaangażowania i organizacji. Aby ułatwić Wam całe planowanie, oferujemy naszą kompleksową pomoc. Zajmiemy się wszystkim od A do Z. To zapewni Wam spokój i gwarancję udanej imprezy. A dlaczego akurat bankiet mieszany? Połączy on podniosły charakter uroczystości z atmosferą luźnego spotkania – czyli to czego oczekują klienci najbardziej!