Jak wiadomo Halloween nie jest stricte polska tradycja. Przybył on do nas z krajów zachodnich, dając dzieciom i dorosłym okazje do dobrej zabawy. Obchodzony ostatniego dnia października najbardziej widoczny jest na ulicach Ameryki czy tez Wielkiej Brytanii.

Krótka historia Halloween

Geneza tego słowa nie jest ostatecznie znana. Źródła podają dwie możliwości jego powstania – w starożytnym Rzymie lub w celtyckiej Europie Północnej. W obu przypadkach związane było ono
z plonami i porami roku. Było to święto, które, oznaczało czas radości z ogromu zbiorów, a także jednocześnie zapowiedzią trudnych czasów, w których przyjdzie czoła zmierzyć z zimowym nieurodzajem. Z czasem nabrało również charakteru powrotu dusz umarłych na ziemię – palone ogniska miały przyciągać dobre duchy. Przebieranie się z tej okazji miało na celu odstraszenie złych duchów. Nam jednak Halloween kojarzy się ze świętem zmarłych – głownie dlatego, że długo po jego powstaniu, kościół katolicki przeniósł te święto z wiosny na początek listopada. Nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu wigilię Wszystkich Świętych.

Firmowa zabawa w potwornym klimacie

Doskonałym pomysłem na zorganizowanie firmowego wieczoru jest koniec października. Zwyczaje i symbole związane z Halloween pozwalają na fantastyczną zabawę. Dobra agencja eventowa zorganizuje taką imprezę dbając o najmniejszy szczegół. Dekoracje będą nawiązywać do krainy upiorów, w każdym kącie znajdziemy ogromne pajęczyny i krwiożercze pająki. Możemy również urządzić imprezę w stylu kinowych hitów – Drakuli czy Frankesteina. Nie może zabraknąć także rzeźbionych lamp z dyni – tutaj można zorganizować konkurs. Także zabawa „cukierek albo psikus” będzie miała swoje pięć minut. Kolejną zabawą jest apple-bobbing, polegającą na ugryzieniu bez użycia rąk, jabłek pływających w misce z wodą. Nawiedzona czarownica powróży ze spodków wszystkim, którzy chcą zapytać duchów o przyszłość. To tylko część z możliwości jakie można wykorzystać podczas wieczoru Halloween. Agencja tak ułoży scenariusz, aby nikt nie miał czasu się nudzić, a wyniesiona z konkurencji współpraca, przeniosła się na codzienne obowiązki. Dodatkowo może zorganizować wypożyczalnie kostiumów, aby wieczór wyglądał jak rodem z ulic Ameryki.