Firmowe eventy to wydarzenia, na które często czeka się kilka miesięcy. Organizując takie wydarzenie warto wziąć pod uwagę różne możliwości uświetnienia tej imprezy. Mam tutaj na myśli dodatkowe atrakcje, które będą miały charakter integracyjny, a przy okazji zagwarantują dobrą zabawę. Każdy, kto chociaż raz organizował taki event, zdaje sobie sprawę jak trudno wybrać coś ciekawego z szeregu możliwości jakie oferują nam dzisiaj agencje eventowe.

Czym jest buldering?

Słowo to wywodzi się z angielskiego słowa „boulder”, które oznacza głaz. A głaz, w połączeniu ze słowem sport powinien nam się kojarzyć z niczym innym jak ze wspinaczką. Jednak nie oznacza to wspinaczki wysokogórskiej. Jest to odmiana, która nie używa lin jako formy zabezpieczenia. Jak więc wygląda asekuracja? Otóż, pod wspinającym rozłożony jest specjalny materac amortyzujący ewentualne upadki. Tak – buldering to dyscyplina, w której wspinasz się bez zabezpieczeń. Wymaga sprytu i zwinności, ale jednocześnie jest sportem dla każdego – nie wymaga byt dużej ilości trudnych ruchów.  Oprócz materaca, przydaje się osoba kontrolująca ewentualny upadek, starając się zabezpieczyć górną część ciała wspinacza przed bezpośrednim kontaktem z podłożem. Buldering najczęściej uprawiany jest na sztucznych ściankach wspinaczkowych, na których wyznaczone drogi o różnych stopniach trudności, tak, aby każdy mógł spróbować tego wspaniałego sportu.

Buldering na evencie – dlaczego warto?

Pytanie wydaje się dość proste, mimo, że obawy mogą być jeszcze większe. Agencja eventowa organizująca taką imprezę, zadba o bezpieczeństwo i wysoką jakość obsługi. Nad całym wydarzeniem będą czuwać doświadczeni instruktorzy, którzy krok po kroku wyjaśnią na czym całą zabawa polega. Wspólne wspinanie buduje więzi między osobami, zwracając szczególną uwagę na zaufanie i lojalność. Mini zawody zorganizowane na ściance uczą współdziałania i zdrowego współzawodnictwa, a połączone z innymi konkurencjami zmotywują do efektywnego, grupowego rozwiązywania problemów w ograniczonym czasie. Dodatkowo buldering to świetna zabawa rozbudzająca wiarę we swoje możliwości i ucząca przekraczania własnych ograniczeń.

Gdzie zorganizować taką imprezę?

Otóż możliwości są trzy. Można wykorzystać do tego celu warunki naturalne – wybierając się na przykład na Jurę, gdzie pod dostatkiem mamy różnych skał stworzonych wręcz do tego sportu. Drugą opcją jest wynajęcie mobilnej sztucznej ściany i ustawienie jej w miejscu, w którym będzie odbywać się reszta imprezy. Najwygodniejszą formą jest jednak skorzystanie z profesjonalnej bulderowni zamkniętej w ogromnej hali. Takich miejsc w Polsce jest całkiem sporo, także podróż nie będzie stanowić większego problemu.