Powrót do przeszłości, dzięki imprezie w stylu barokowym będzie ekscytujący i ciekawy. Przypomnienie sobie, jak bawili się nasi przodkowie, co jedli i w jakich ubraniach się lubowali to ciekawa forma rozrywki i spędzenia zabawnego czasu ze znajomymi. Jak jednak zaplanować taką imprezę, by idealnie odwzorować barokowy klimat? Zaraz to sprawdzimy.

Barokowe rytmy w modzie

Moda baroku to przede wszystkim przepych, czasami nawet popadający w lekki kicz i przede wszystkim ekstrawagancja Ubrania z tamtej epoki cechują zdobienia, wytworne hafty, świecące dodatki i misterne fryzury, które często były wykonywane z pomocą peruk.

Znając już nurty w modzie baroku, możesz z powodzeniem wyszukać takie stroje, w tak zwanych ciucholandach, czy w specjalnych wypożyczalniach. Dzięki temu na imprezie zagości prawdziwy, barokowy klimat.

Barokowe rozrywki na Twojej imprezie – nasz propozycje

Ludzie baroku lubowali się przede wszystkim w różnorodnych tańcach, klasycznej i romantycznej muzyce, często przyprawionej odrobiną dramaturgii oraz w grze w karty, bierki lub zabawie pantomima. Uwielbiali również oddawać się śpiewom, biesiadnym ucztom zakrapianym winem i oglądaniem lub braniem udziału w spektaklach.

Możecie zorganizować podobne rozrywki, zamienić się w prawdziwych uczestników barokowego balu i poczuć ten klimat intensywnie. Na pewno będziecie się wyśmienicie bawić i jednocześnie poznanie lepiej tamtejszą kulturę oraz tradycję.

Barokowa scenografia i kuchnia na evencie

Kuchnia tej epoki jest tłusta, obfita i słynie z wysokokalorycznych potraw. Dlatego nie obawiajmy się postawić na stole pieczone mięsa, czy baraniny. Do tego obowiązkowo duszone gruszki podawane w całości oraz rozmaite ciasta.

Żeby poczuć się, jak na prawdziwej barokowej uczcie zadbajcie również o odpowiednią scenografię, czyli ozdobne naczynia na stole, porcelanę, bukiety świeżych kwiatów, świeczniki, haftowane serwety. Dzięki takim detalom, Wasze wydarzenie nabierze prawdziwie barokowego charakteru. Udanej zabawy!