Jak to się dzieje, że idąc na jedną imprezę nie bawimy się na niej tak dobrze jak na innej? Istnieje wiele błędów, które mogą popełnić organizatorzy imprezy. Co się do nich zalicza?

Błąd 1 – Budżet jest niezgodny z naszymi oczekiwaniami

Jeśli koszty naszej imprezy się nie zgadzają i na jedną rzecz wydamy więcej, a następnie nie mamy zapasu bądź co gorsza brakuje nam kwoty, to jesteśmy postawieni w niekomfortowej sytuacji. Nie zawsze jest tak, że aby zorganizować dobrą imprezę musimy mieć duży budżet. Czasem wystarczą odpowiedni sponsorzy albo poparcie zdobyte u miasta. Opłaca się także organizować wydarzenia
u sprawdzonych agencji, które mogą dać nam rabat na swoje usługi. Przy organizowaniu imprezy powinieneś dobrze obliczyć wszystkie wydatki i koszty jakie będziesz ponosił. Radzimy, aby zostawić sobie także margines funduszy na nieprzewidziane wydatki.

Błąd 2 – Zorientuj się w zainteresowaniach członków imprezy

Wyobrażasz sobie, że Twoja impreza idealna to będą manewry wojskowe dla pracowników firmy. Nie przewidziałeś jednak tego, że pracują w niej w większości kobiety, które raczej nie przepadają za tego typu rozrywkami. Nic więc dziwnego, że podczas takiej imprezy nie będą one bawić się zbyt dobrze. Pamiętaj, że organizując imprezę robisz to przede wszystkim dla swoich gości, a nie dla siebie. Spróbuj więc zorientować się czego oni od Ciebie oczekują oraz jakie atrakcje przypadną im do gustu.

Błąd 3 – Catering niedobrany do potrzeb imprezy

 Nie każda impreza wymaga przecież wykwintnego posiłku. Catering powinien więc być idealnie dobrany do potrzeb Twoich gości oraz rodzaju imprezy. W przeciwnym razie nie tylko zmarnujesz pieniądze na niepotrzebny posiłek, ale także Twoi goście mogą chodzić głodni i niezadowoleni.

Błąd 4 – Złe zaplecze techniczne

W tym błędzie mieści się złe zadbanie o sprzęt audiowizualny czy, np. brak specjalistów, którzy odpowiednio zainstalują wszelkie urządzenia. Jeśli z kolei twoje przedsięwzięcie odbywa się na dworze, to musisz pamiętać o tym, że pogoda może być kapryśna. Bądź więc przygotowany także na taką ewentualność.

Błąd 5 – brak promocji imprezy w internecie

Współcześnie Internet jest źródłem zdobywania nowych informacji. Warto więc organizując imprezę zareklamować ją w Internecie. Dzięki temu zyskasz większą ilość gości na twoje przedsięwzięcie.

Podczas organizacji imprez można popełnić wiele błędów. Jeśli chcesz ich uniknąć to lepiej powierz to zadanie komuś doświadczonemu. Nasza firma zorganizuje dla Ciebie każde przedsięwzięcie. Skontaktuj się z nami!