Choć z założenia suchy lód ma znajdować przede wszystkim praktyczne zastosowanie w gastronomii jako materiał chłodniczy, nierzadko wykorzystywany jest jako efektowna atrakcja wizualna. Widowiska z suchym lodem w roli głównej mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych pokazów kulinarnych czy barmańskich.

Suchy lód – co to?

Suchy lód jest po prostu stałą formą dwutlenku węgla, która wykazuje zdolność przechodzenia bezpośrednio w gaz, z pominięciem stanu ciekłego. Używany jest do transportu, przechowywania produktów spożywczych o krótkim terminie przydatności do spożycia, leków czy materiałów laboratoryjnych. Okazuje się jednak, że znajduje on również zastosowanie w sferze rozrywkowej, tworząc spektakularne efekty specjalne pod postacią dymu.

Suchy lód w kuchni

Pokaz z wykorzystaniem suchego lodu to dobry pomysł na event kulinarny, by w efektowny sposób zaprezentować potrawy, zwłaszcza te, którym zapewnić trzeba utrzymanie odpowiedniej temperatury, ale również okazja do stworzenia widowiskowego show, które zachwyci publiczność. Zaserwowanie dania na specjalnej tacy pod przykryciem i podniesienie jej dopiero na stole przed gośćmi będzie dla nich niesamowitym doświadczeniem. Podane w ten sposób posiłki w ciekawy sposób urozmaicą wydarzenie i niewątpliwie podniosą jego prestiż, dostarczając uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Suchy lód do drinków

Suchy lód pozwala stworzyć atrakcyjną oprawę wizualną pokazu barmańskiego. Do przygotowania magicznych drinków wystarczy zaledwie niewielka ilość suchego lodu, dzięki któremu w górnej części szklanki powstanie utrzymujący się przez jakiś czas efekt dymu. Korzysta się także ze specjalnych kieliszków posiadających podwójne dno, które umożliwia bezpieczną aplikację granulek lodu. Należy pamiętać, że nie można go spożywać, ponieważ grozi to poważnymi poparzeniami. Z tego względu na rynku dostępne są mieszadełka, wewnątrz których umieszcza się lód, tak by chłodził napój, ale nie stanowił zagrożenia dla zdrowia.

Organizacja pokazu z Whatevent

Współpracujemy z utalentowanymi profesjonalistami, którzy są mistrzami w swojej dziedzinie. Zapewniamy wysoką jakość oferowanych usług, czuwając nad ich realizacją od początku do końca trwania wydarzenia. Skontaktuj się z nami, by skorzystać z naszych propozycji lub przedstawić swój własny pomysł. Chętnie podejmiemy się nowych wyzwań.