Wieczór sylwestrowy i Nowy Rok to wyjątkowy czas w każdym miejscu kuli ziemskiej. Pod każdą szerokością geograficzną ludzie hucznie świętują moment, w którym stary rok przechodzi do historii, a rozpoczyna się kolejny, niosąc ze sobą  nowe nadzieje, szanse i możliwości rozwoju. Jaki Nowy Rok, taki cały rok! – głosi ludowe porzekadło. Stąd wiele przesądów i tradycji narosłych wokół tego szczególnego momentu, wiele z nich już niemal zapomnianych. Jakie to zwyczaje?

Tradycje sylwestrowe

Niezwykle ważne są życzenia noworoczne – wierzy się, że na pewno się spełnią. Symbolicznie odpędzano stary rok, a zapraszano nowy, otwierając na oścież drzwi. Gromadzono zapasy, by symbolicznie odegnać biedę, a w Sylwestra nie sprzątano, by nie wymieść z domu szczęścia. Te i  inne zwyczaje noworoczne są wciąż praktykowane gdzieniegdzie, szczególnie na wsiach. Zabawy sylwestrowe, jakie obecnie organizuje się na całym świecie, stały się popularne stosunkowo niedawno. Przyjmują formę eleganckiego balu albo dyskoteki, a obowiązkowym elementem jest toast szampanem. Ale tym, co jest najbardziej charakterystyczne dla sylwestra, jest puszczanie fajerwerków.


Urok sztucznych ogni

Widowiskowe, zachwycające swoim pięknem fajerwerki stały się najpopularniejszym sposobem na uczczenie nadejścia Nowego Roku. Na całym świecie gdy tylko wybije północ odpalane są sztuczne ognie. Puszczają je zarówno osoby prywatne, które zaopatrzyły się w nie w sklepach. Jest to jednak bardzo ryzykowne. Dlatego każde miasto czy organizator zabawy sylwestrowej dba o to, by mieszkańcy czy uczestnicy mogli zobaczyć pokaz sztucznych ogni w wykonaniu profesjonalnych pirotechników.

 

Nowa jakość pokazu fajerwerków!

            Noworoczny pokaz fajerwerków to już standard. Nie można go pominąć w programie sylwestrowej imprezy. Bez niego to nie byłoby już to samo przeżycie. By zapewnić odpowiednie doznania, konieczne jest zapewnienie, by pokaz odbył się na jak najwyższym poziomie. Z pomocą przychodzą agencje eventowe ze swoim doświadczeniem w kreowaniu atrakcji. Jako zawodowcy, pracownicy agencji są na bieżąco z nowościami w branży i dzięki temu są w stanie sprawić, by pokaz zawierał nowinki pirotechniczne i był naprawdę niepowtarzalny. Zadbaj już dziś o pokaz sztucznych ogni na swoim wydarzeniu sylwestrowym. Niech piękno fajerwerków w tych pierwszych chwilach Nowego Roku zostanie w pamięci gości na cały rok!