Słodycze są nieodrębną częścią większości imprez. Są idealną przekąską do popołudniowej kawy, cieszą się dużą popularnością u dzieci jak i dorosłych. Jesteśmy już na takim etapie, że rodzaji ciast jest mnóstwo. Co gdyby połączyć tą radość z własnego pieczenia ze wspólnym festynem? Gwarantujemy niezwykłą radość dla dzieci jak i dorosłych! Zaciekawieni?

Pieczenie ciast jest bardzo ciekawe. Wyróżniamy pięć rodzajów ciast:

  • Francuskie,
  • Parzone,
  • Drożdżowe,
  • Kruche,
  • Biszkoptowe,

Jest to podział bardzo ogólny, natomiast stanowią punkt wyjścia do milionów modyfikacji i przepisów, którzy profesjonalni cukiernicy używają do pisania przepisów. Przedstawimy krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów. Ciasta francuskie zapewne kojarzymy ze sklepów, ma specyficzną warstwową strukturę. Przekąsek z tego typu podłoża może być wiele. Od warstw z czekoladą po owoce czy musy. Ciasto parzone polega na zaparzaniu mąki pszennej mieszaniną wody z tłuszczem. Tutaj przykładem są bardzo popularne ptysie. Ciastko drożdżowe jest nam znane w postaci drożdżówek. Kruche nadaje się do tart z owocami, a biszkopt – wiadomo – do różnego rodzaju tortów i ciast. Opowiadać o ciastach można bardzo dużo, natomiast znacznie lepiej jest samemu wykonać taki przysmak, a na dodatek go posmakować! Gotowanie wypieków pod okiem doświadczonych cukierników może być na prawdę świetną zabawą na festiwal.

A może by zorganizować konkurs na najlepsze ciasto?

Każdy z Was będzie mógł sprawdzić się w swoich umiejętnościach, a także podzielić się wiedzą z innymi. Jest to doświadczenie, które z pewnością ułatwi dalsze gotowanie. W ten sposób możemy zaskoczyć rodzinę i bliskich przy wspólnych spotkaniach. Zapach ciast zawsze wprowadza ludzi w przyjemny nastrój, dlatego warto wykorzystać tą propozycję na najbliższy festyn!

Pewnie wielu z Was ma również obawy o niezdrową i wysoko kaloryczną żywność. Otóż mamy na to sposób! Ciasta nie zawsze muszą być słodkie i niezdrowe. Jest wiele przepisów, które zawitają same pełno wartościowe składniki. Idealne dla osób dbających o szczupłą sylwetkę. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na wspólne wypieki ze znajomymi czy rodziną.

Zachęcamy do kontaktu z naszą grupą eventową, w celu uzgodnienia dalszych kroków, aby zorganizować niezapomniany słodki festyn! To jest czas dla Was i dla Waszych kubków smakowych! Zapraszamy do kontaktu!