O kolorowych cygańskich taborach, wyruszających w drogę i niknących we mgle śpiewała niegdyś Maryla Rodowicz. Romantyczny obraz z jej piosenki jest głęboko zakorzeniony w zbiorowej wyobraźni. Niegdyś przybycie taboru było wydarzeniem, a wiele osób marzyło, by dołączyć do nich i wyruszyć w świat z Cyganami. Koczowniczy tryb życia, choć trudny, posiada swój nieodparty urok. Dnie wypełnione muzyką i śpiewem, odwiedzanie coraz to nowych krajów nieustannie pociąga i rozbudza wyobraźnię.

Urok życia w podróży

Czasy znacznie się zmieniły. Dziś właściwie nie ma już cygańskich taborów, stały się prawdziwą rzadkością i nie są spotykane. Nie oznacza to jednak zupełnego końca. Kultura romska trwa nadal i dalej jest praktykowana. Wciąż można zobaczyć tradycyjne stroje i posłuchać cygańskiej muzyki, w której tak charakterystyczne są akordeony i tamburyny. Masa ludzi wciąż żyje w podróży. Śpiewy, tańce i wróżby – oto z czym najczęściej się kojarzy romska kultura. Czyż nie jest to gotowy przepis na doskonałą zabawę? Pora go wykorzystać!

Chwila zapomnienia zapisana w gwiazdach

Impreza w stylu cygańskim to trafiony pomysł nie tylko na wieczór tematyczny czy bal przebierańców. Sprawdzi się także jako element większego wydarzenia albo jako niebanalne rozwiązanie na imprezę firmową czy integracyjną. O muzykę zadba prawdziwa romska kapela, by goście mogli poznać autentyczny klimat i warunki życia w drodze. Pieśni opowiedzą historie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Cygańska wróżka przepowie przyszłość z kart, magicznej kuli i linii dłoni, a kolorowe stroje sprawią, że uczestnicy poczują się naprawdę jak część cygańskiej braci. Nic tak skutecznie nie oderwie myśli od rutyny codzienności, jak kontakt z zupełnie innym światem: niestałym, chwilowym i ulotnym.

Z Cyganami i Whatevent na skraj świata!

Tabory Whatevent docierają wszędzie! Dlatego możemy zorganizować dla Ciebie imprezę w iście cygańskim klimacie w dowolnym miejscu na terenie całej Polski. Powierz nam organizację swojego wydarzenia, a o nic nie będziesz musiał się martwić. Zapewniamy niezbędną scenografię, atrakcje i stroje dla uczestników. Nasi fachowcy zajmą się oświetleniem i dźwiękiem. Zajmiemy się nawet wyborem lokalizacji i zaproszeniami! Nie czekaj, aż Cyganie staną taborem w Twojej okolicy. Napisz do Whatevent już teraz!