Pokazy mody zazwyczaj trwają dość krótko, więc wydawać się może, że zorganizowanie takiego wydarzenia to sprawa niezwykle prosta. Jak jest jednak w rzeczywistości? Fakty są takie, że osoba, która zajmuje się organizacją tego typu eventu będzie posiadała na swojej głowie wiele spraw i obowiązków. Od czego zatem zacząć organizując taki pokaz? Na czym należy skupić się najpierw? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Krok 1 – zatrudnienie modelek lub modeli

Bez tego Twój pokaz mody może w ogóle się nie odbyć. Jeśli zależy Ci na tym żeby prezentowana kolekcja wyglądała niezwykle efektywnie to warto zainwestować w naprawdę dobrych modeli i modelki. W tym celu możesz udać się do agencji. Ich pracownicy z pewnością pomogą Ci w wyborze kandydata i kandydatki idealnej.

Krok 2 – wynajmij miejsce

Jest to kolejny bardzo ważny krok bez którego pokaz się nie odbędzie. Przy oglądaniu potencjalnych powierzchni, w których pokaz mógłby się odbyć pamiętaj o tym, że powinien on posiadać odpowiednio dużo miejsca na siedzenia dla gości i ewentualny bankiet po wydarzeniu. Przestronne lokale mimo, że są droższe z pewnością bardziej przypadną do gustu Twoim gościom. Jeśli chodzi o walory estetyczne pomieszczenia to tutaj zostawiamy całkowitą dowolność.

O gustach się przecież nie dyskutuje.

Krok 3 – zaplanuj harmonogram imprezy

Bez tego Twoje wydarzenie może się okazać całkowitą klapą. Na wszystko powinien być przeznaczony odpowiedni czas. Sam pokaz trwa od 15 do 20 minut. Dalej możesz pomyśleć
o ewentualnym bankiecie czy imprezie.

Krok 4 – wysłanie zaproszeń

Wybierz listę gości i gotowe. Najpierw jednak pamiętaj o tym, żeby zamówić odpowiednie zaproszenia. Co więcej pamiętaj, aby nie wysyłać ich na ostatnią chwilę. Żaden z Twoich gości nie lubi przecież być powiadamiany o wydarzeniu na dzień przed jego rozpoczęciem.

Krok 5 – wynajmij usługę kateringową

Jeśli chcesz, aby Twoi goście dostali na wejściu drinki oraz wyobrażasz sobie jak po miejscu gdzie odbędzie się Twój pokaz będzie spacerował kelner z przekąskami to ten element pokazu jest niezbędny. Mimo, że jest to miły dodatek do całego wydarzenia to Twoi goście z pewnością poczują się docenieni kiedy zaserwujesz im drinka i przekąski.

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że organizacja pokazu mody jest niezwykle banalna, jednak nic bardziej mylnego. Ten kto się tym zajmuje musi pamiętać o wielu istotnych szczegółach bez, których pokaz zaliczymy do nieudanych. Jeśli organizacja takiego wydarzenia to dla Ciebie za dużo skontaktuj się z nami. Firma WhatEvent organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia, a w tym także pokazy mody. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń, a co więcej dojeżdżamy na terenie całej Polski. Nie ma znaczenia czy planujesz zorganizować swój pokaz w Krakowie czy na Helu. Dojedziemy wszędzie tam gdzie nas potrzebujesz. Nie czekaj tylko skontaktuj się z nami. Zapewnimy Ci profesjonalną organizację Twojego eventu.