Piękne i malownicze Karkonosze,  to niezwykły obszar do działań firmy z dala od dużych miast czy biurowych pomieszczeń. To także świetna lokalizacja, która pozwala oderwać się od codziennego siedzenia przy biurku lub komputerze i spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu czy aktywności w postaci trekkingu zwiedzanie górskich szczytów i szlaków.

Kiedy warto wybrać się w Karkonosze na wyjazd firmowy?

Karkonosze, w porównaniu do innych górskich szczytów najpełniej i najpiękniej prezentują się w okresie wiosny, lata, jesieni. Wiele osób uznaje, że to właśnie jesień jest najlepszą porą na Karkonosze, ponieważ ilość przebarwień drzew w tym czasie, tworzy niezwykłe i fascynujące otoczenie pełne kolorów. Jednocześnie jest wówczas ciepła pogoda, więc można dalej podróżować po lasach i poznawać rejon.

Atrakcje w Karkonoszach na wyjazd firmowy

Pierwszą i główną atrakcją na wyjeździe firmowym w Karkonosze powinny być wędrówki i wycieczki po górach. Można to zrobić za pomocą własnych nóg, lub zorganizować wycieczkę rowerową po szlakach, w okolice Szklarskiej Poręby.

Do interesujących szlaków, na których może zintegrować się zespół, jest Szlak Waloński, Magiczny Szlak Ducha Gór czy Duża Sztaudyngerowska Trasa Turystyczna.

Wycieczki można uzupełnić wspinaczkami górskimi np. w okolicy Krucze Skały, Krzywych Baszt, Piętnastki, i  Śpiewaka w Szklarskiej Porębie.

Właśnie w tych rejonach można odkryć górskie szczyty np. Śnieżkę, Szrenicę, Łabski Szczyt, Wielki Szyszak, Mały Szyszak, Kopę czy Czarną Kopę. Można także odkryć skały w Karkonoszach jak np. Tunel Skalny w Piechowicach, granitowe skałki o nazwie Trzy świnki,  grupę skalną w Karkonoszach o nazwie Pielgrzymy czy formacje skalne o nazwie Słonecznik, inaczej nazywaną Kamieniem Południa lub Niebieskim Kamieniem w Karpaczu Górnym. Interesujące są także kotły polodowcowe jak kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu, Śnieżne Kotły, czy Czarny Kocioł Jagniątowski. Będąc w Karkonoszach nie można także pominąć zabytków, do których warto wybrać się z całą grupą. Najpopularniejszym z nich i najbardziej wartymi uwagi jest kościół Wang będący najbardziej rozpoznawalną budowlą Karpacza i całych Karkonoszy, oraz Dolina Pałaców i Ogrodów, która jest unikatem na skalę światową. Kiedy takich atrakcji byłoby zbyt mało, pozostają jeszcze wodospady Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Dziki Wodospad w Karpaczu czy Wodospad Podgórnej, który znajduje się w sercu Karkonoszy.

Podsumowaniem wyjazdu firmowego do Karkonoszy, okaże się impreza z ogniskiem i grillem, karaoke, zabawy, konkursy i gry integracyjne.