Atrakcje – gwarancja dobrej zabawy

Bez względu na okazję i rodzaj wydarzenia, odpowiednie atrakcje są  kluczem do dobrej zabawy. To one zaciekawią, a może nawet przyciągną zainteresowane osoby na nasz event. Jako tak ważny element całego przedsięwzięcia nie mogą zostać wybrane pochopnie ani zrealizowane byle jak. Jak sprawić, żeby nasze atrakcje były strzałem w dziesiątkę?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze atrakcji?

Przede wszystkim interesować nas będzie grupa docelowa. Atrakcje muszą być dopasowane do swoich odbiorców. Co innego wybierzemy na zabawę dla dzieci, co innego na festiwal, a jeszcze co innego nada się na firmową imprezę integracyjną.

Innym ważnym czynnikiem jest przestrzeń, jaką dysponujemy. Czy jest to teren odkryty, czy wnętrze budynku, jakie są możliwości zagospodarowania dostępnego miejsca. Czy jest go wystarczająco dużo, by – przykładowo – rozstawić pełnowymiarową scenę, czy może zdecydujemy się na coś skromniejszego.

Musimy sobie też odpowiedzieć na pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć: czy nasze atrakcje mają budzić silne emocje? Czy uczestnicy mają się w nie angażować? Czy może szukamy czegoś mniej absorbującego, na przykład pokazu? Odpowiedzi na te pytania wpłyną na późniejsze wybory.

Ostatecznie, istotny jest także budżet, jaki mamy do rozdysponowania. Jak powszechnie wiadomo, lepiej jest pójść w jakość, niż w ilość. Jedna profesjonalnie i bezbłędnie przeprowadzona atrakcja będzie lepiej świadczyła o organizatorach niż dziesięć mniej udanych.

Jakie atrakcje nadają się na eventy?

Wybór atrakcji jest naprawdę ogromny. Jeśli dysponujemy otwartą przestrzenią, świetnie sprawdzą się widowiskowe pokazy, takie jak fireshow czy pirotechniczne, a także występy taneczne na otwartej scenie. Z kolei w pomieszczeniach warto zorganizować gry tematyczne, przykładowo escape room. Jeśli spodziewamy się dzieci, doskonała będzie podłoga interaktywna albo stanowisko do minigolfa, a na zewnątrz dmuchany zamek. Dodatkowo ustawienie aranżacji z wykorzystaniem dekoracji tematycznych i scenografii zbuduje niezapomnianą atmosferę.

Udany event tylko z atrakcjami!

Zatem w jakie atrakcje warto zainwestować? Odpowiedź nie jest łatwa. Warte naszego czasu i energii będą tylko te, które najlepiej sprawdzą się w realiach naszego wydarzenia. Przy wyborze warto sięgnąć po pomoc specjalistów. Agencja eventowa Whatevent oferuje fachową pomoc w doborze i organizacji atrakcji na każdą okazję – zero ryzyka, sto procent zadowolenia! Z nami Twoja inwestycja na pewno będzie  sukcesem!