Czy miasto, które znane jest przede wszystkim jako miejsce kultu religijnego może mieć w zanadrzu coś zaskakującego i całkiem odmiennego? Ależ oczywiście! Doskonałym przykładem takiej miejscowości jest Częstochowa na czele ze znaną na całym świecie Jasną Górą.

Akcja –  integracja!

Tak, miasto kojarzące się Jasną Górą i częstymi pobytami Ojca Świętego Jana Pawła II potrafi mocno zaskoczyć. Zdaje się być wiadome, że miasto to zabytkami kościelnymi stoi, jednak jest to również doskonała baza wypadowa na okoliczne ostańce skalne, zamki i warownie, a także jurajskie szlaki turystyczne. Bardzo rozpoznawalnym miejscem jest także Ratusz z muzeum dotyczącym różnych działów nauki – od archeologii i historii po przyrodę i etnografię. Mieści się tam również biblioteka. Moc zabytków i ciekawostek napędza Muzeum Produkcji Zapałek – jedyne takie miejsce na starym kontynencie, gdzie nadal funkcjonuje linia produkcyjna z lat trzydziestych XX wieku. Sam zakład powstał w 1882 roku, czyli będzie to swego rodzaju podróż w czasie. Na odrobinę szaleństwa można sobie pozwolić podczas pobytu w Parku Miniatur Złota Góra. Oprócz miniatur obiektów sakralnych z całego świata, działa tam autodrom, park linowy oraz salon gier. Pozwala to na zorganizowanie wspaniałej wyprawy typu team-building, której szczegóły na ostatni guzik dopną nasi animatorzy. Razem z przewodnikiem będąc w Częstochowie koniecznie trzeba się wybrać na Aleję Najświętszej Maryi Panny oraz przejść się pod jasnogórskimi parkami.

Czas na relaks czyli Browar CzenstochoviA i piwne SPA

Po tak intensywnym dniu pełnym wrażeń, naszym pomysłem jest czas na zasłużony relaks w ciekawym, intrygującym i przyjemnym miejscu w Częstochowie. To swego rodzaju cztery w jednym idealne na zakończenie imprezy integracyjnej. Łączy w sobie restaurację z browarem, w którym piwo warzone jest na oczach gości, hotel oraz piwne SPA. Wyśmienite jedzenie w towarzystwie jedynego w swoim rodzaju piwa podawane jest w dwupiętrowym budynku, którego historia sięga XX wieku. Jedyny częstochowski browar, warzy tutaj ten złoty trunek wprost do naszych kufli. Punkt kulminacyjny to jednak piwne SPA oparte na zabiegach z jego zastosowaniem, saunami, do tego gabinety winoterapii oraz masażu – czegóż chcieć więcej? Zakończenie imprezy to wyprawa do browarowego hotelu. Przyciąga on swoim wykończeniem – naturalne kamienie wapienne i soczysta, czerwona cegła potrafi zbudować niepowtarzalny klimat.