Pokaz tworzenia ze skóry – czyli galanteria od kuchni

2021-10-06T00:36:05+02:0030 września 2021|Agencja Eventowa, Pokazy|

Skórzane wyroby uważane są za szczególnie ekskluzywne. Nic dziwnego, ponieważ skóra to tworzywo drogie i z wyższej póki. W ostatnich latach zostało zastąpione tzw. eko-skórą, która imituje tę prawdziwą, jednak jest tańsza i sztuczna. Różnica w jakości jest spora, jednak ta druga opcja jest ekologiczna i dokonuje się bez udziału zwierząt. Każda z nich ma zatem wady i zalety, a wybór poszczególnego rodzaju zależy od preferencji samego zainteresowanego. Faktem jest jednak, że sztuka galanteryjna zyskała sobie swoje miejsce w historii, dlatego zachęcamy do doświadczenia procesu tworzenia „na własnej skórze”.

Przykładowe dobra, które można wykonać ze skóry:

  1. buty – moda na buty ze skóry pochodzi z Włoch i Francji. To tam przeszło sto lat temu najwięksi projektanci podnieśli wyroby skórzane do rangi sztuki, zapewniając wygodne obuwie tysiącom ludzi,
  2. torebki – umiłowane szczególnie przez Włoszki, które wykorzystywały nie tylko skóry bydlęce, ale i wężowe,
  3. portfele i paski – są wygodne, ponieważ dobra jakość materiału zapewnia stabilność i daje pewność, że tworzywo nie pęknie i nie rozsypie nam wszystkich monet w środku kieszeni czy torby,
  4. etui na telefon czy okładka na notes – umiłowane szczególnie przez pracowników naukowych.

Dlaczego przemysł galanteryjny zanika?

Dzieje się tak głównie za sprawą obrońców zwierząt, którzy nie zgadzają się na zabijanie niższych istot w celu wykorzystywania ich skór na wyroby dla ludzi. Ma to swoje zarówno plusy, jak i minusy. Dzisiejszy przemysł odzieżowy stał się szybki, ekonomiczny, ale przez to jest niższej jakości i prosty. Tworzywa syntetyczne są wprawdzie bardzo tanie, ale źle wpływają na zdrowie człowieka, dlatego nie warto z nimi przesadzać.

Nasza firma łączy w sobie pasję i kreatywność – dlatego polecamy zapoznać się z naszą ofertą, a jeśli macie jakieś pytania, śmiało się z nami kontaktujcie. Organizujemy nie tylko pokazy, ale też szkolenia i inne atrakcje, które zapewnią Wam nie tylko rozrywkę, ale i naukę – uwielbiamy łączyć przyjemne z pożytecznym. Zapraszamy!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE