Poszukując atrakcji na imprezę, najczęściej organizatorzy wybierają elementy związane z muzyką, tańcem, posiłkami czy lokalizacją wydarzenia. Rzadko kiedy ktoś sugeruje się wprowadzeniem na imprezę elementów, które mogą nadać dodatkowych umiejętności, a także wykorzystać czas w większym gronie, skupiając się na innych elementach niż tylko dźwiękowych czy tanecznych. Jednym z takich rozwiązań jest lepienie w glinie.

 

Na jaką imprezę sprawdzi się atrakcja lepienia z gliny?

Nie na każdej imprezie będzie możliwe zastosowanie tego typu atrakcji, ponieważ duża ilość osób czy ruchu, całkowicie niweluje i ukryje jej atuty.

Jest to jednak atrakcja, na przykład na domowe Piżama Party Garden party, wieczór panieński lub kawalerski, urodziny czy imieniny, a także wszelkie imprezy dla dzieci i młodzieży. Lepienie w glinie uczy dokładności i  kreatywności, ale również otwiera na spojrzenie na świat, zdecydowanie wcześniej, niż element, który powstanie w późniejszym czasie. Taka zabawa daje dużo śmiechu, skupienie i uczy cierpliwości.

 

Stworzone przez siebie dzieła to niezwykła pamiątka z imprezy oraz zrozumienie jak powstają ceramiczne przedmioty, i ile wysiłku wymaga przygotowanie ich do produkcji.

Dzięki ceramice mogą powstać nowe dzieła, dzięki którym niektóre osoby odkrywają swoje talenty twórcze, a inne będą mogły inaczej spędzić czas niż dotychczas, na imprezach, na których przebywały.

 

Lepienie  w glinie to nietypowa atrakcja, która jest cały czas jeszcze nie do końca poznana.  Glina jest materiałem dostępnym i łatwym do przeniesienia do własnego domu, jeżeli impreza jest organizowana w formie domówki, a można też zrealizować przedsięwzięcie w miejscu, w którym wyroby z gliny są przygotowywane na co dzień. W tym drugim przypadku  jakimi są gospodarstwa agroturystyczne, na bieżąco odbywają się warsztaty z garncarstwa i ceramiki.

Sam wyrób danego przedmiotu to jedno, a malowanie to drugie. Po przygotowaniu odpowiednich i wymarzonych detali, pomalowanie stwardniałej już gliny, może mieć spójną barwę lub datę, która będzie przypominać o terminie uroczystości i spotkania z gośćmi.

Kiedy impreza jest imprezą biznesową pomalowanie przedmiotów może nawiązywać do barw firmy, logo czy imion pracowników. Takie przedmioty będzie można przenieść do biura i na co dzień z nich korzystać.