Kto z nas nie zastanawiał się, jak to jest możliwe, że stół lewituje, widelec zostaje wygięty, a z jednej piłeczki robią się dwie? Oczywiście to są jedne z wielu przykładów tego, co mogą nam zaoferować magicy i iluzjoniści. Podczas pokazu, uczestnicy przenoszą się w magiczną podróż, gdzie wszystko co dotychczas było niemożliwe, staje się możliwe!

Zacznijmy od odróżnienia od siebie tych dwóch pojęć. Magia jak mówi słownik, jest to ogół wiedzy tajemnej, czasem niewyjaśnionej, wpływającej na świat w nieokreślony sposób. Często kojarzona z zaklęciami, obrzędami i silami nadprzyrodzonymi. Potocznie mówiąc, jest to coś skomplikowanego i trudnego do zrozumienia. Natomiast iluzja definiuje wrażenie, że widzimy coś, co tak na prawdę nie gra z prawami fizyki. Coś w stylu urojeń lub złudzeń pod wpływem emocji lub dobrego aktorstwa iluzjonisty.

Czym zatem różni się iluzjonista od magika? Wiele osób używa tych określeń na przemiennie, jednak w rzeczywistości pojęcia te nieco się od siebie różnią. Magik – jest to osoba wykonująca drobne sztuczki magiczne, które nie potrzebują większego sprzętu czy umiejętności. W ich wykonaniu najszybciej możemy zobaczyć sztuczki z kartami, wyciąganie monety zza ucha czy tez wyginanie widelca. Iluzjonista – posługujemy się tym określeniem u osób zajmujących się sztuką magii i iluzji zawodowo. Muszą oni opanować obie te techniki. Wykonująbardziej efektowne i większe pokazy.

Na jakie okazje nada się pokaz iluzji i magii?

  • Spotkania firmowe,
  • Spotkania rodzinne,
  • Jubileusze i urodziny,
  • Imprezy okolicznościowe,
  • Wydarzenia sportowe,
  • Festyny, pikniki i kiermasze,
  • Imprezy masowe,

Dobry iluzjonista czy magik potrafi oczarować swoich widzów niezwykłymi i niewyjaśnionymi sztuczkami. Powinien zaangażować do zabawy widownię i wejść z nią w interakcje. Obecnie wielu prezenterów ma w swojej ofercie wiele propozycji na świetna zabawę. Każdy program jest dostosowany do preferencji klienta, wiec nie ma mowy, żeby ktoś się nie bawił. Fabuła i dobre zaangażowanie jest tu kluczowe. Oferujemy Państwu najlepszych magików i iluzjonistów, którzy profesjonalnie zajmą się widownią na Waszym evencie. Zapraszamy do kontaktu.