Dmuchańce to świetna zabawa dla dzieci. Są jednak wersje, które nadają się także dla dorosłych, a to właśnie oni z przyjemnością chcieliby skorzystać z możliwości zabawy z dziećmi lub samodzielnie na dmuchanych zjeżdżalniach czy innych rozwiązaniach, w których poczują się jak duże dziecko.

Jakie dmuchańce dla dorosłych warto wybrać?

Na rynku można spotkać wiele tematycznych dmuchańców dla dorosłych. Przeważnie poza stałą zabawą w podskoki, posiadają jakiś tor przeszkód, który trzeba pokonać, aby przejść z jednego punktu na drugi. Dostępne są na przykład: Kula Zeusa złożona z dmuchanych kul o 2 m średnicy, przez które przeskakuje się, ścigając się na czas z drugą osobą. Chętnie wybierana jest również Ścieżka Gladiatora, która posiada 36 m tor przeszkód. Na ten tor składają się zbijaki, wspinaczka, labirynt, czy zjeżdżalnia. Nie jest to tak łatwe do przejścia jak się wydaje z zewnątrz, ale daje dużo zabawy i wrażeń dorosłym osobom. Na ścieżce Gladiatorów trzeba przeskakiwać przez dmuchane rury, wchodzić do tuneli, wspinać się po pojedynczych sieciach, zmagać się z latającymi kulami, czy przyciskać przez zbijaki. Równie interesującym dmuchańcem jest Labirynt Persów. Zabawa polega na zjeżdżaniu z wysokości ponad 5 m i wspinanie się po drabinkach, pokonując różne tunele, siatkę, czy  dmuchane zbijaki, które mają naruszyć równowagę i spowodować upadek. Dla dorosłych warto również zaaranżować tunel śmiertelników, gdzie należy przenieść kulę w tunelu o 7 metrowej długości. Popularną zabawą w dmuchańcach jest także Maczuga Herkulesa, która skierowana jest dla osób lubiących adrenalinę oraz gry zespołowe. Na poduszce o wymiarach 10 na 10 metrów startuje sześciu zawodników, którzy muszą utrzymać się na swoim miejscu, ponieważ stoją w obrębie strzały Zeusa, która chce zrzucić uczestników z ich pozycji.

 

Dlaczego na evencie warto skorzystać z  dmuchańców?

Dmuchańce zawierają dużo atrakcji i zajmują dużo miejsca. Jednak tak jak w przypadku dmuchańców dla dzieci, dmuchańce dla dorosłych mogą być ogromnym wyzwaniem i spowodować nutę konkurencyjności czy zmaganie się ze swoimi słabościami i odkryciem wielu talentów i siły życiowej. Event, na którym organizowane są zawody na dmuchańcach, będzie zdecydowanie czymś atrakcyjniejszym, niż standardowe rozwiązania, bez aktywności czy adrenaliny. Możliwość skorzystania z dmuchawców dla dorosłych na pewno będzie dobrze wykorzystana.