Twoi pracownicy potrzebują wyciszenia? Wyjazd firmowy nad jezioro Pluszne to strzał w dziesiątkę. Wyprawa w to niezwykle malownicze miejsce to połączenie spokoju, pięknych widoków, a także różnych form wypoczynku – od błogiego lenistwa, przez różnego rodzaju aktywności, aż po zwiedzanie.

Co czeka Ciebie i Twój zespół nad jeziorem Pluszne? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór kilku najpopularniejszych atrakcji, które z pewnością zapadną w pamięć Tobie i Twoim pracownikom.

Jezioro Pluszne – atrakcje

Jezioro Pluszne, a właściwie jezioro Pluszne Wielkie, to największy zbiornik wodny na Pojezierzu Olsztyńskim. Jest to jedno z najczystszych jezior w Polsce. Linia brzegowa tego jeziora morenowego jest nieregularna, utworzone są na niej liczne półwyspy i zatoki. Na samym jeziorze znajdują się również trzy wyspy. Na jeziorze Plusznym obowiązuje strefa ciszy. Poruszanie się po nim łodziami motorowymi wymaga specjalnego pozwolenia.

Największą atrakcją na tych terenach jest oczywiście samo jezioro Pluszne. Ze względu na obowiązującą strefę ciszy niemożliwe jest organizowanie rejsów statkami czy przepływów motorówkami. Organizowane są za to regaty żeglarskie. To doskonała okazja do tego, by spróbować swoich sił w poprowadzeniu łodzi napędzanych jedynie siłą wiatru.

Uroki tego niezwykłego jeziora morenowego podziwiać można także z powietrza. Nad jeziorem Pluszne organizowane są loty balonem. Szczególnie o wschodzie lub zachodzie słońca widoki wręcz zapierają dech w piersiach.

Piękno jeziora Pluszne i otaczającej go przyrody podziwiać można również podczas przejazdu trasą rowerową. Cały szlak rowerowy liczy aż 70 kilometrów. Rozpoczyna się i kończy w Olsztynie. Po drodze znajduje się szereg innych, mniejszych miejscowości, w których można przystanąć i zebrać siły, by ruszyć w dalszą trasę.

Wokół jeziora Pluszne znaleźć można także miejscowości, które przyciągają do siebie zabytkami. Jednym z cenniejszych zabytków architektonicznych jest na przykład Zamek Krzyżacki w Olsztynku, pochodzący z XIV wieku.

Jezioro Pluszne z Whatevent

Chcesz zapewnić swoim pracownikom wyciszenie nad malowniczym jeziorem Pluszne? Skontaktuj się z nami, a zadbamy o to, by nikomu nie zabrakło atrakcji. Leniwy wypoczynek, aktywność fizyczna, a może zwiedzanie? Bez względu na Twój wybór gwarantujemy, że będzie to niezapomniany wyjazd firmowy.