Wiele osób poszukuje pomysłów na wyjazdy firmowe dla swoich pracowników. W internecie można znaleźć wiele przykładowych list z pomysłami na  organizację wyjazdu firmowego, ale wszystkie posiadają podobne zestawienia, które nie wyróżniają się niczym specjalnym.  Chcąc zaskoczyć swoich pracowników czymś czego się nie spodziewają, można zaaranżować zorganizowanie na wyjeździe warsztatów z budowy robota.

Na czym polega atrakcja związana z budową własnego robota?

Robotyka i informatyka, gry interaktywne, internet, elektronika i elektryka, a także wszelkie atrakcje wirtualne i hologramy są pożądanymi atrakcjami, których oczekuje człowiek. Jest to związane z ciągłym ulepszaniem już istniejących rozwiązań, a także odkrywaniem nowych możliwości, których jeszcze w świecie brakuje. Im bardziej rozbudowana branża pod względem informatycznym i IT, tym bardziej oczekiwane są możliwości skorzystania z atrakcji w jakich można dokształcić się zawodowo, rozpoznać nowe możliwości technologiczne i wybudować swój własny produkt. Roboty przeważnie konstruowane są dla dzieci. Szkolenia z robotyki przygotowywane są dla młodszego pokolenia. Jest jednak atrakcja skierowana tylko dla dorosłych, gdzie można poznać podstawy programowania, aktywować działanie robotów i świetnie się przy tym bawić.

Dlaczego warto skorzystać z atrakcji jaką jest tworzenie robota i jego programowanie?

Nawet, jeżeli wyjazdy integracyjne i firmowe skierowane są do branży dalekiej od technologii i programowania, taka atrakcja wzbudza jeszcze bardziej zainteresowanie niż w branżach firm, które na co dzień pracują na komputerach czy w technologii. Dla branży spoza tej dziedziny zawsze robotyka okaże się fascynującą atrakcją. Dla człowieka, robotyka ciągle jest nieznana, a zobaczenie jak funkcjonuje robot, któremu samodzielnie ustawiło się funkcje życiowe, potrafi zafascynować i zaskoczyć jednocześnie. Taki sposób spędzania czasu  pomoże przy integracji i będzie inspiracją i motywacją do utworzenia nowych przedsięwzięć w pracy i firmie, po powrocie z integracji. Zbudowane roboty mogą przenieść się do świata biznesu i wynaleźć w pracownikach nowych innowatorów technologii.Takie podejście do biznesu daje pracownikom możliwość wdrożyć do firmy nowe technologie i innowacje. Szkolenia z robotyki, informatyki i technologii powinny się zatem znaleźć na etapie rozwoju i wzrastania wartości firmy.