Imprezy integracyjne mogą mieć formę spotkań szkoleniowych, konferencji i eventów uwieńczonych wspólnym spędzaniem czasu. Ilość atrakcji, lokalizacja, a nawet dekoracje będą wpływać na odbiór danej imprezy, jej dobre wspomnienie i promocję w przyszłości. Okażą się także przydatnymi propozycjami, aby członkowie imprezy uznali ją za w pełni udaną. Co zatem można przygotować, aby goście imprezy nie popadli w marazm i nudę?

Wykorzystanie naturalnych materiałów na imprezie integracyjnej

Kiedy impreza integracyjna odbywa się w nadmorskich miejscowościach, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do głównych atrakcji zaangażować piasek. Ale nie jest to jedyne miejsce, w które ten piasek można wprowadzić. Malowanie piaskiem pobudza kreatywne myślenie, poza tym pozwala stworzyć ciekawe dzieła i przełożyć je na sukces biznesowy – jako reklama, promocja i wyróżnienie się na rynku. Imprezy integracyjne przeważnie są organizowane przez firmę dla swoich pracowników i zespołów. Mają za zadanie nie tylko poznać się wszystkim pracownikom, zaproponować im szkolenia i konferencje, które podniosą ich kompetencje i rozwiną umiejętności, ale również wydobędą kreatywne myślenie, które przełoży się na działania biznesowe i efekty w pracy. Wyjazdowe imprezy integracyjne dodatkowo relaksują, więc uczestnicy są pełni zapału, siły i energii budującej świeże spojrzenie, jasne myślenie i pracę dającą dobre efekty.

Poza piaskiem można użyć również innych elementów natury, dzięki którym powstaną różne rzeźby, oryginalne broszury, wizytówki, a nawet meble. Takie dzieła stworzone na wyjeździe i przeniesione do firmy, będą wspomnieniem z imprezy integracyjnej i mogą być początkiem nowego prototypu, który posłuży do wykonania mebli czy gadżetów na masową skalę.

Konkursy z wykorzystaniem piasku

Malowanie piaskiem jest dla wielu osób tajemnicą, chociaż dotyk piasku i jego możliwości są wszystkim dobrze znane. Na imprezie integracyjnej warto zrealizować konkurs, w którym malowanie piaskiem zostanie wykonane na czas. Osoba, która wygra, otrzyma możliwość wykonania samodzielnego filmu z wykorzystaniem piasku lub swojego portretu. Warsztaty z malowania piaskiem powinny przygotować do tego konkursu wszystkich uczestników i zobaczyć kto cechuje się cierpliwością, kreatywnością, i dbałością o szczegóły. Umiejętność malowania piaskiem obrazuje wszystkie te cechy zawarte w człowieku. Odkrycie ich lub znalezienie wad, które mogą wpływać na rozwój biznesu, pozwoli wypracować cechy, które są zaletami i przekuć je na sukces firmy. Każdy uczestnik imprezy integracyjnej po takich warsztatach i konkursie zobaczy nad czym musi popracować i w czym jest dobry, aby być coraz lepszym w pracy.