Dobra zabawa dobrą zabawą, ale warto postarać się o pozostawienie jej w pamięci na dłużej. I choć oczywiście dobrze zorganizowane wydarzenie obroni się samo i na pewno nie pozwoli o sobie zapomnieć, tak dobrze jest mieć jego utrwaloną dokumentację. Fotografia zapewnia to od dekad. Oprócz funkcji informacyjnej, zdjęcia z wydarzenia są świetnym materiałem promocyjnym, a także miłą pamiątką dla gości. Na co zwrócić uwagę przy fotografowaniu wydarzeń kulturalnych?

Dobry fotograf uchwyci kwintesencję wydarzenia

Przy wyborze fotografa należy się kierować jego doświadczeniem, które najlepiej udowodni pokazując swoje dotychczasowe portfolio składające się z wykonanych już przez niego realizacji. Dobrze sprawdzić, czy ma już doświadczenie w zakresie fotografii stricte eventowej i czy podoba nam się jego styl. Warto zwrócić uwagę na jego technikę, preferowaną kolorystykę, klimat fotografii i zastanowić się, czy jego styl dobrze odda ducha naszego eventu. Dobry fotograf będzie wiedział, na czym się skupić, co lepiej wyeksponować i zrobi to zgodnie z przedstawionymi wcześniej przez nas oczekiwaniami.

Co ważne jest w fotografowaniu wydarzeń kulturalnych?

Przede wszystkim podkreślenie tematyki wydarzenia. Zdjęcia powinny zwracać uwagę na dekoracje, oferowane przez organizatorów atrakcje i aktywności wykonywane przez uczestników. Fotograf powinien dobrze uchwycić emocje ludzi biorących udział w wydarzeniu, a jednocześnie fotografować ich jak najkorzystniej – tak, by nikt nie patrzył później na fotografie z zażenowaniem. Jeśli event obraca się wokół promocji książki, niech fotograf podkreśli związek jej autora z czytelnikami, jeśli dotyczy koncertu jazzowego, niech uchwyci detale wykorzystywanych instrumentów. Kreatywność i elastyczność fotografa są tutaj również bardzo ważne.

Odpowiednia dokumentacja fotograficzna eventu może być jednym z czynników świadczących o jego sukcesie. Dlatego mogą państwo polegać na naszej firmie, która zajmie się obsługą każdego planowanego wydarzenia kulturalnego. Gwarantujemy profesjonalizm, na który zapracowaliśmy sobie latami.