Imprezy tematyczna mają to do siebie, że często poza samą dekoracją, która jest charakterystyczna dla danej imprezy, większość osób przebiera się, aby nadać imprezie specyficznej oprawy. Aby stworzyć oryginalną imprezę tematyczną warto poszukiwać inspiracji wśród świata zwierząt, z bajek animowanych, filmów o charakterystycznym znaczeniu. Taką inspiracją mogą być na przykład pingwiny.

Jak zaaranżować spotkanie firmowe o tematyce pingwinów?

W ofercie rynkowej dostępne są pingwiny, dzięki którym można przebrać się w strój pingwina. Składa się on z jednoczęściowych strojów lub w formie sukienki, narzutki i żakietu, który jest nawiązaniem do barw pingwina. Pingwiny są inspiracją do wielu imprez okolicznościowych, ponieważ można tym tematem ciekawie zaaranżować otoczenie i przebrać się, nie angażując do tego dużej ilości przedmiotów.

Aranżacja wnętrza z pingwinem w tle

Do przygotowania takiej imprezy przydatne będą wszelkie balony w kolorze białym i czarnym, dodatki przypominające lód np. w postaci kryształów o niebieskich barwach, a także wstążki czy girlandy w błękitnym kolorze. Można jako dodatkową atrakcję, wprowadzić pokazy rzeźbienia w lodzie, a jeżeli impreza będzie realizowana na zewnątrz, wypożyczyć platformę do jazdy na sztucznym lodowisku.

Jak zastąpić strój pingwina normalnymi ubraniami?

Jeżeli nie ma możliwości wypożyczenia stroju pingwina, można przebrać się w długie żakiety w czarnym kolorze, białą bluzkę i dołączyć do tego akcenty pomarańczowe, np. w postaci apaszki w przypadku kobiet, czy pomarańczowego szalika. Dzięki temu każdy będzie czuł się jak pingwin, nawet kiedy nie zdobędzie stroju do tego przeznaczonego.

Atrakcje, które powinny znaleźć się na imprezie o tematyce pingwina?

Najbardziej interesujące są atrakcje jakie można wprowadzić na taką okazję. Należy do nich np. atrakcja związana z wyścigiem pingwinów, gdzie uczestnicy, w zabawnych przebraniach, rywalizują o nagrodę i upominki, które przewidzi firma organizująca imprezę. Stroje są unikalne i bez rozmiarowe. Każdy może przebrać się w kostium pingwina i poczuć się jak prawdziwy zwierzak z lodowej krainy, albo postać z bajki, dzięki której stworzy ekipę pingwinów z Madagaskaru. Wyścig polega na przejściu toru przeszkód w lodowej odsłonie.  Wyścig w stroju pingwina nie należy do najłatwiejszych, więc jest to bardzo zabawna atrakcja, która rozrusza zaproszonych gości.