Meksykanie są narodem bardzo religijnym, co ciekawe od kilku lat łączą pogańskie wierzenia swoich praprzodków z religią katolicką. Kult śmierci jest bardzo mocno zakorzeniony w ich kulturze. Jednym z najważniejszych i najbardziej barwnych świat obchodzonych w Meksyku jest Dzień Zmarłych. Wiara jest tu punktem wyjścia w świętowaniu czyjegoś odejścia. Dlatego też w kulturze Meksyku podtrzymywanie pamięci i opowiadanie o swoich przodkach jest tak istotne. Meksykanie wierzą w niemal bezpośredni kontakt z bliskimi. Spędzają przy grobach wiele godzin, spożywają „wspólnie ze zmarłymi” posiłki, razem tańczą czy się śmieją.

Oswajanie się ze śmiercią bliskich

W niektórych częściach Meksyku na ulicach miast można spotkać ludzi przebranych za śmierć. Ich symbolem jest La Calavera Catrina – pierwsza dama Meksyku, czyli szkielet ludzki ubrany w elegancką suknię i kapelusz z piórami. Cmentarze w tym okresie czasu są bogato przystrojone, kolorowe kwiaty, kadzidełka i świece. Rodziny organizują pikniki przy grobach zmarłych by pobyć z zmarłymi. Śmierć nie jest tematem tabu. Ten dzień uznawany jest za jeden z najważniejszych w roku i z tego powodu meksykanie cały rok czekają na listopad.

Zatem jak ubrać się na tego typu imprezę tematyczną?

Można powiedzieć, że podobnie jak na halloween. Tutaj jednak trzeba dodać więcej symboli czaszek i kolorów. Kościotrupy nadadzą się tutaj idealnie. Rożnego rodzaju kolorowe opaski, kapelusze, welony czy mocny makijaż – to właśnie symbolizuje Meksykańskie święto el dia de los Muertos! Ważne jest to, aby nie mylić święta z naszym halloween. Święta są podobne, natomiast nie takie same. Tradycja meksykańskiego kraju opiera się na innych wierzeniach i zasadach. Ich święto ma być ponownym spotkaniem ze zmarłym, gdzie celebruje się ich ponowne przyjście na ziemie. To święto jest kolorowe, wesołe i pełne radości.

Podoba Wam się tematyczna impreza w upiornych klimatach? Jesteśmy zdania, że jest to nietypowy rodzaj imprezy, który z pewnością zachęci do wzięcia udziału nie jedną osobę! W naszych rękach zostawiacie dekorację i dobór sali, dodatki, wszelkiego rodzaju atrakcje, jedzenie i muzykę. Wszystkim tym zajmiemy się profesjonalnie i według Waszych preferencji. Zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia dalszych szczegółów.