Wyjazd dla miłośników książek, czyli biblioteka, jakiej nie znacie

2021-10-10T20:24:00+02:0006 października 2021|Agencja Eventowa, Wyjazdy firmowe|

„Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła (…) to niewątpliwy znak, że jesteś mugolem!” – głosiła okładka słynnej serii książek o najbardziej znanym czarodzieju świata. To zdanie wyraża przekonanie i nadzieję, że pomimo wysokiej technologizacji życia i mnogości wielorakich atrakcji, płynących z przemysłu rozrywkowego, są jeszcze na świecie ludzie, którzy cieszą się życiem czytelniczym, a książka jest nieodłącznym atrybutem ich życia. Należycie do grona moli książkowych? Jeśli tak, ta opcja jest dla Was!

Dlaczego wyjazd do biblioteki może być ciekawym wydarzeniem integracyjnym?

– daje pretekst do rozmów – każda książka budzi przecież nowe emocje i spostrzeżenia, a człowiek, jako istota społeczna, ma naturalną skłonność do dzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi,

– odkrywamy pasje kolegów i koleżanek z pracy – a poznając rąbka ich życia prywatnego, stają nam się bliżsi. Dzięki temu możemy ich lepiej zrozumieć, dogadać się z nimi i spajać więzi, które są potrzebne do efektywnego wykonywania zadań w pracy,

– literatura daje odpowiedzi na pytania, ponieważ dotyczy samego życia – a każdy człowiek, jako istota myśląca, odpowiedzi poszukuje, aby jak najlepiej wykorzystać swoje życie.

Dlaczego wnętrza bibliotek są tak okazałe?

Jest to związane z bogatą historią tego miejsca i niewielkiej dostępności literatury przez wieki. Bowiem dopiero w XVI wieku, za sprawą Gutenberga, pismo zaczęło się upowszechniać. Są jednak państwa, które wciąż borykają się z niewielką dostępnością pozycji książkowych i przez to książki uchodzą za atrakcję elitarną.

Jakie biblioteki w Polsce warto odwiedzić?

  1. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach
  2. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
  3. Biblioteka Raczyńskich
  4. Biblioteka w Czarnym Borze

 

Jeśli zatem bliżej Wam do świata magii i tajemniczych ksiąg zakazanych, a znajomi mówią na Was „mole książkowe”, to świetnie trafiliście. Z przyjemnością zabierzemy Was do miejsca pełnego pasji, nazywanego „stolicą wiedzy”. Zachęcamy do kontaktu, a opowiemy Wam o szczegółach!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE