Event w Zabrzu to wyjątkowa możliwość poznania Śląska od przysłowiowej kuchni – i to dosłownie. Organizując tam jakiekolwiek wydarzenie wraz z naszą agencją, możesz mieć pewność, że oprócz profesjonalnej obsługi szkolenia czy konferencji, uczestnicy zobaczą i poznają wiele ciekawostek związanych z tym górniczym miastem.

Zabrze równa się kopalnia

Miejsce, które głownie kojarzy nam się dzisiaj z przemysłem ciężkim, na kartach historii pojawiło się już w XIII wieku. Było wtedy osadą typowo rolniczą, gdzie na pierwszy plan wysuwały się plantacje chmielu. W XVII wieku, pomiędzy sąsiadującymi ze sobą Zabrzem i Gliwicami istniał ogromny spór o te ziemie zwane właśnie „Chmielniciskiem”. Uprawiano tutaj także len. Po latach jednak, w czasach rewolucji przemysłowej, powstała w Zabrzu kopalnia węgla kamiennego i huta. Dzięki temu powstał ogromny kompleks szybów, komór i korytarzy podziemnych, które dziś niefunkcjonujące jako kopalnia, stały się niebywałą atrakcją turystyczną. Zabytkowa kopalnia Guido to swego rodzaju centrum atrakcji – sala koncertowa 320 metrów pod ziemią, zabytki przedstawiające pracę górników – to tylko niektóre z ciekawostek jakie kryją te podziemia. Nawiązujące do klimatu kopalni wystawy znajdziemy także w Skansenie Luiza, położonym w okolicach dwóch szybów: Carnall i Wilehelmin. Jest to jeden z oddziałów Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Miasto to ma mocno wpisaną w historię węglową przygodę – nie znaczy to jednak, że to jedyne co ma do zaoferowania zwiedzającym. Będąc tam warto odwiedzić również Ogród Botaniczny o niebywale różnorodnej kolekcji roślin. Fani wodnego szaleństwa także znajdą tu coś dla siebie – na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie. W Zabrzu występują także zabytki zaliczane między innymi do Szlaku Architektury Drewnianej. W samym jego centrum znajdziemy Plac Teatralny ze wspaniałym, zabytkowym Teatrem Nowym imienia Gustawa Morcinka.

Organizacja eventu w Zabrzu

Wszystko czego potrzebujesz, aby spędzić tu czas pożytecznie i zabawnie to profesjonalna obsługa zapewniona przez naszą agencję. Zagwarantujemy wynajem najlepszych miejsc i sprzętu, a także ułożymy program zwiedzania i wątków towarzyszących, które będą miały na celu dodatkowe zintegrowanie uczestników eventu. Wszystko w doskonale przygotowanej atmosferze wraz z naszymi doświadczonymi przewodnikami i animatorami.