Kiedy dzieci radują się na myśl o prezentach, my dorośli mamy ochotę na odrobinę świątecznego szaleństwa. Dlatego często organizujemy różne imprezy z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Wiadomo, że muszą być one związane z motywem przewodnim, czyli magią świąt, prezentami i tak dalej. Jeśli interesuje Cię organizacja imprezy tematycznej, przeczytaj poniższy tekst aby zdobyć odrobinę inspiracji.

Tematyczna impreza świąteczna, czyli jaka?

Możecie razem ze znajomymi zorganizować imprezę w stylu skandynawskim, czy elfów. Dzięki odpowiednim strojom, scenografii i rozrywkom będziecie mieli okazję wyśmienicie się bawić. Teraz podpowiemy Ci, jak zadbać o detale wydarzenia, czyli na jakie dekoracje, potrawy i zabawy dla gości postawić, by wszyscy uczestnicy byli zadowoleni

Scenografia imprezy w stylu świątecznym – chłodna Skandynawia i wieczór z elfami

Puścicie wodze wyobraźni i przebierzcie się za pomocników Świętego Mikołaja, czyli elfy. Możecie również zainteresować się odległą Skandynawią, podpatrzeć tamtejsze tradycje świąteczne i na kilka godzin zamienić się w rdzennych mieszkańców północnego półwyspu.

Jako elementy scenograficzne niech posłużą Wam świąteczne ozdoby, choinka, dużo drewnianych mebli i naczyń, może rozpalony ogień w kominku i palące się świece. Za zabawy wymyślcie, na przykład wspólne przyrządzanie wigilijnych potraw, polowanie na zwierzęta, pakowanie prezentów, gry planszowe i kości.

Potrawy na imprezie tematycznej – postaw na prostotę

Jako danie główne podaj mięso pieczone z sosem i warzywami. Nie warto wykonywać skomplikowanych potraw i przesiedzieć połowy imprezy w kuchni, dlatego na deser lepiej podać sprawdzone przekąski i obowiązkowe grzańce, czy ciepłe napoje z odrobiną rumu.

Na koniec wydarzenia, możecie wymienić się drobnymi upominkami i pośpiewać świąteczne piosenki, czy zorganizować konkurs na najlepiej zaśpiewaną kolędę. Dzięki temu lekko wkroczycie już w atmosferę świąteczną i na pewno będziecie się wyśmienicie bawić.