Wszystkie wydarzenia publiczne opierające się na aranżacji sceny. W okresie wielkanocnym  przyciągają uwagę przechodniów lub są oczekiwane na konferencjach i eventach w przedświątecznym lub po świątecznym terminie. Kwiecień to czas, który głównie kojarzy się ze świętami wielkanocnymi, więc cała oprawa eventów, konferencji czy scen, które są podstawą do ich organizacji i tłem dla prelegentów, konferansjerów czy osób występujących na scenie, powinna charakteryzować się typowo wielkanocnym rozwiązaniem?

Co powinno znaleźć się na wielkanocnej scenie?

Wielkanocna scena powinna wyróżniać się barwami w odcieniach żółci, pomarańczy, soczystej zieleni, która kojarzona jest z wiosną, a także akcentami zajączków wielkanocnych, baranków czy dużej ilości roślinności. Takie zestawienie kolorystyczne powoduje, że każdy odczuwa atmosferę Wielkanocy, nawet jeżeli brakuje w aranżacji akcentów o wartości Świąt Wielkiej Nocy. Nie każdy jest wierzący, ale Święta Wielkanocne mogą mieć oprawę na scenie, która trafi także dla osób nie obchodzących Świąt. Scenografia powinna być uniwersalna i trochę z przekazem do wszystkich. Barwa i kolorystyka poza świątecznym akcentem, trafia także w trend wiosenny i scenografia powinno właśnie się tym charakteryzować. Żółte pędy forsycji, która jest jedną z pierwszych roślin kwitnących wiosną, pędy kwitnącej wiśni czy drzew, będą świetną podstawą do wielkanocnej scenografii.

Co jeszcze się przyda, aby scenografia zwróciła na siebie uwagę?

W zależności od miejsca zlokalizowania sceny na evencie, czy w innym miejscu publicznym,  kierunek i wielkość aranżacji również będzie miała znaczenie. Zdecydowanie łatwiej zaaranżować mniejszą scenę w miejscu oddalonym od natłoku ludzi, ponieważ kompozycja może zawierać także żywe akcenty – baranki, kurczaki czy króliczki. W przestrzeniach pełnych ludzi lepiej skupić się na roślinach i kompozycji wykonanych z ich udziałem. Można udekorować scenę balonami ze świątecznymi akcentami w formie nadruków, wstążkami, czy papierowymi pomponami w żółtych i zielonych barwach. Na scenie można wyłożyć także trawnik w postaci sztucznego rozwiązania. W obecnych czasach taki trawnik bardzo przypomina naturalną trawę. Zielona scena wzbudzi zainteresowanie, a trawiastą powierzchnie można przenieść również na tło i ścianę sceny. Wszystkie elementy znajdujące się na scenie, mogą posiadać obłożenie sztuczną trawą, a na ich wykonanie najlepiej wybrać tą, która jest zbliżona do oryginału