Jura Krakowsko – Częstochowska skałkami, zamkami i ostańcami stoi – to fakt niezaprzeczalny. Takie piękne połączenie atrakcji odnajdziemy w proponowanej przez nas wyprawie do Morska i Skarżyc zawierciańskich, malowniczo położonych w województwie Śląskim. Specjalizujemy się w organizacji firmowych wyjazdów – i gwarantujemy że ten, szczególnie zapadnie w pamięć każdemu kto się na niego zdecyduje.

Co ciekawego kryje Morsko i Skarżyce?

Na wstępie warto zaznaczyć, że obie miejscowości leżą na sławnym Szlaku Orlich Gniazd. Morsko, za sprawą ruin zamku, które tam znajdziemy. Zamek Bąkowiec – bo o nim mowa – w historycznych zapiskach pojawił się w 1390 roku. Warownia ta wybudowana została na naturalnej wapiennej skale, również z tego samego materiału, tworząc wyjątkową, kamienną kompozycję. Co prawda sam zamek jest dzisiaj w rękach prywatnego właściciela i nie jest udostępniony do zwiedzania, jednakże warto wybrać się chociażby pod same mury i wysłuchać historii i legend związanych z tą warownią. Nieopodal znajduje się Ośrodek Rekreacyjny Morsko Plus, który będzie głównym punktem pobytu tutaj. Dlaczego? Ponieważ jest doskonałą bazą noclegową i wypoczynkową. Do dyspozycji, w samym sercu lasu mamy korty tenisowe, stadninę koni, odkryty basen, a nawet wyciąg i stok narciarski. Nasza agencja zorganizuje również przejazd specjalną ciuchcią – Jurajski Ekspres – po malowniczych, jurajskich zakątkach. W czasie podróży nasz przewodnik opowie o ciekawostkach związanych z tymi ziemiami. Jednym z obowiązkowych punktów będzie Okiennik Wielki w Skarżycach. Jego unikalny wygląd – jak na ostaniec wapienny – przyciąga setki turystów i amatorów wspinaczki skałkowej. Wiąże się z tym miejscem ciekawa historia, łącząca go niejako z Zamkiem Bąkowiec – ale o tym szerzej opowie nasz przewodnik.

Dlaczego warto się tu wybrać?

Wyżyna Krakowsko – Częstochowska to jeden z największych regionów w Polsce tak mocno usłanych historycznymi zabytkami. Dodatkową z tymi miejscami wiążą się różne legendy i ciekawostki warte bliższego poznania. Niewątpliwym atutem jest cisza i spokój towarzysząca mniejszym grodom i twierdzom. Leśne położenie, skałki wapienne nie spotykane w żadnej innej części kraju w takich ilościach to naprawdę fascynująca i pozwalająca się zrelaksować przygoda. Przygoda, którą nasza firma przygotuje dla was z gwarancją całkowitej satysfakcji.