Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla każdego z nas. Jest to także gorący okres jeśli chodzi o organizacje wszelakich świątecznych eventów. W ostatnich latach eleganckie wydarzenia zaczęły ustępować miejsca tym ciekawszy, pełnym przekory i dobrej zabawy. Grudzień to magiczny miesiąc i dlatego też warto zdecydować się na imprezę tematyczną.

Impreza tematyczna – kraina świętego Mikołaja

Istnieje wiele świątecznych motywów, które sprawdzą się jako temat przewodni imprezy. Jedną z naszych propozycji jest stworzenie prawdziwej krainy świętego Mikołaja. Laponia to piękna kraina, która jest nierozerwalnie utożsamiana z brodatym mężczyzną w czerwonym stroju i z wielkim workiem prezentów. Każdy z nas wie o kogo chodzi ! Aby odtworzyć to miejsce musimy zadbać o ciepło i klimatyczne wnętrze. Budując scenerię musimy stworzyć miejsce, w którym będzie urzędował święty Mikołaj. Wstawmy duży, wręcz królewski fotel, koło którego będą stały elfy- jego niezawodni pomocnicy.

Kraina świętego Mikołaja kojarzy się zapewne każdemu z nas ze śniegiem i mrozem. Oszronione szyby to doskonały akcent. Przyjazną atmosferę uzyskamy także wstawiając do tej wioski renifery- jest to symbol powodzenia i szczęścia. Druga wizytówka tego miejsca to wszechobecne psie zaprzęgi. To nie tylko rozrywka, ale i sposób na poruszanie się w miejscu, gdzie wiecznie panują mrozy. Tworząc miejsce, gdzie będzie urzędował nasz święty Mikołaj musimy pamiętać o atrakcjach dla gości. Stwórzmy miejsce, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci będą się dobrze czuli. Obowiązkową atrakcją będzie oczywiście spotkanie z Mikołajem- warto przygotować drobne podarunki dla przybyłych. Młodsi goście z pewnością chętnie odwiedzą historyczną fabrykę zabawek czy restauracje, w której jada ich idol.

Laponia to miejsce bardzo złożone i przepełnione świątecznymi akcentami. W naszej scenerii nie zapomnijmy o tradycyjnych dekoracjach takich jak choinka, stroiki czy duża ilość małych, klimatycznych lampek. W świąteczną atmosferę wprowadzi nas koncert kolęd i pastorałek oraz czytanie przypowieści. Jak widzimy kraina świętego Mikołaja jest doskonałym pomysłem na imprezę tematyczną. W tym napiętym okresie zapewnimy swoim pracownikom i ich najbliższym wieczór wytchnienia, świetnej zabawy i okazję do integracji.