Szachy na imprezie firmowej

2021-02-20T02:40:30+01:0027 lutego 2021|Agencja Eventowa|

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszy się wyprodukowany przez Netflix serial pod tytułem “Gambit królowej”. Opowiada on o młodej, przeraźliwie zdolnej szachistce oraz jej perypetiach rodzinnych i uczuciowych. Na fali popularności tego dzieła wiele osób zaczęło interesować się grą w szachy, doceniając piękno tego sportu. Nie ulega wątpliwości, że korzyści z pojedynkowania się w szachy jest mnóstwo – znacznie rozwija się umiejętność analitycznego, logicznego myślenia, a podczas bardziej emocjonujących rozgrywek można poczuć ogromne dawki adrenaliny, oczekując na ruch przeciwnika. Szachy są fascynujące.

 

Dlaczego warto zaproponować grę w szachy na evencie firmowym?

Gra w szachy na imprezie firmowej może brzmieć nieco abstrakcyjnie, ale tak naprawdę nie istnieją powody, dla których byłby to zły pomysł. Przede wszystkim jest to niezwykle interesująca, nieszablonowa koncepcja, bowiem prawdopodobnie nikt jeszcze nie był na takim wydarzeniu. Ponadto, korzyści jest wiele. Osoby, które do tej pory nie miały styczności z szachami, mogą bardzo szybko i sprawnie nauczyć się podstawowych zasad oraz wartych uwagi posunięć – być może zainteresują się tematem na dłużej i przeniosą pasję także do domu. Ponadto, rywalizacja tego rodzaju nie wzbudza agresji i jest bardzo zdrowa, ale może w znaczny sposób zbliżyć do siebie rywali. Jest to w dodatku okazja na dyskusję po rozegranej partii, a tym samym, być może również nawiązanie bliższych relacji z obcymi do tej pory współpracownikami.

 

Szachy na imprezie tylko z nami

Jesteśmy zwolennikami nieszablonowych pomysłów – dlatego warto zdecydować się na współpracę z naszą firmą eventową. Jesteśmy w stanie zorganizować obecność szachów na Państwa imprezie firmowej czy wyjeździe integracyjnym; całość może odbyć się w formie turnieju, kilku luźnych rozgrywek lub w inny sposób, w zależności od Państwa wymagań i oczekiwań, a także chęci pracowników. Ciekawym pomysłem będzie również wynajęcie nauczyciela szachów, aby przedstawił początkującym, jak powinno się poruszać poszczególnymi figurami, a tych bardziej zaawansowanych wprowadzić w świat tak zwanych debiutów czy gry końcowej w profesjonalny, pełen zaangażowania sposób.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE