Rozszerzona rzeczywistość to coraz bardziej wyszukane i wymyślone możliwości zaprezentowanie życia człowieka w innym kontekście niż ten, który widzi własnymi oczami.  Na bazie wykorzystania telefonu, rzeczywistość, którą człowiek widzi gołym okiem, może zostać w jednej chwili zmieniona. Dzięki telefonom czy tabletom zmieni swoje otoczenie, doda postaci inne elementy wyposażenia. Wirtualna rzeczywistość ukazuje jak będzie wyglądać przestrzeń po wprowadzeniu danego elementu do życia. Czasami wirtualna rzeczywistość pokazuje również postaci, które można wprowadzić do obserwowanego świata, a którego nie widać gołym okiem. Takie motywy prezentowane są najczęściej w filmach animowanych, gdzie widzowie widzą postacie ludzkie i animowane jednocześnie.  Właśnie takie efekty można uzyskać dzięki rozszerzonej rzeczywistości.

Dlaczego warto wprowadzić rozszerzoną rzeczywistość na imprezę tematyczną?

Każdy za pomocą własnego telefonu, na takiej imprezie może mieć zadanie znalezienia czy odszukania postaci lub przedmiotu, który został ukryty w rozszerzonej rzeczywistości i jest możliwy do znalezienia tylko dzięki obserwacji światła przez telefon. Obserwacja przestrzeni przez ekran komórki pokaże przedmioty, których realnie nie ma w przestrzeni w jakiej człowiek się znajduje. Na imprezie integracyjnej czy tematycznej, w której uczestnicy muszą się odnaleźć w rozszerzonej rzeczywistości, pokazuje nowe podejście do świata  i możliwość zaangażowania uczestników imprezy do spróbowania swoich sił w świecie, jakiego nie widać na żywo. Może być to w formie atrakcji wprowadzonej do tematyki imprezy lub jako uzupełnienie. Może być to temat przewodni, gdzie uczestnicy już od samego przyjścia na imprezę będą mogli poznać cały świat wirtualnej rzeczywistości i przygotować się na taką okoliczność wcześniej.

Po co wprowadzać rozszerzoną rzeczywistość do swojej firmy?

Taki rodzaj technologii pokazuje jak wiele można rzeczy dopasować do już istniejącego założenia, a także jak proces wprowadzenia rozszerzonej rzeczywistości umożliwia rozwój działalności, poprzez udostępnienie światu przestrzeni z finalnie ukrytym produktem lub usługa, która jest widoczna tylko po wprowadzeniu siebie do świata rozszerzonej rzeczywistości. Wprowadzenie aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością w swojej firmie, pobudzi kreatywność pracowników i chęć działania wydajniej i efektywniej. Może także stać się ich pasją jaka będzie kontynuowana w wolnym czasie, już po zrealizowaniu konferencji.