Pełnia lata to czas dużych upałów, słonecznego czystego nieba, ale również rozleniwienia związanego z ciepłą pogodę. Przesiadywanie w tym czasie w biurze, w pracy, jest często uciążliwe dla wielu pracowników, a także zarządzających.  Spowolnienie gospodarcze, które może być wynikiem właśnie rozleniwienia pogodą, warto przekuć na atut firmy i wyjechać całym zespołem na wyjazd firmowy.

Co  zorganizować na wyjazd firmowy w pełni lata?

Wyjazd w zespole firmowym, w upalne dni, często wiąże się z narzekaniem części osób na upały, a drugiej części – euforią i radością, że mogą oderwać się od pracy w tak niezwykłą pogodę. Aby zadowolić jednych i drugich, warto zorganizować taki wyjazd firmowy, który będzie łączyć propozycje dla jednej i drugiej grupy odbiorców.  Miłośnicy upalnego lata odnajdę się w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Natomiast osoby stroniące od słońca i gorąca, będą poszukiwać rozwiązań, które ochłodzą ich organizmy, nie będą powodować wysiłku i zapewnią atrakcje dalekie od niewygody.

W pierwszej kolejności warto skupić się na miejscu wyjazdu. Dobrym rozwiązaniem dla obu grup, będzie wynajęcie miejsca hotelowego lub noclegu w pasie nadmorskim w okolicy jezior czy w hotelach i pensjonatach z dostępem do SPA lub basenów.  Miłośnicy słońca chętnie zrelaksują się opalając, a miłośnicy cienia posiedzą w chłodnej wodzie czy w jacuzzi.

Jakie atrakcje sprawdzą się na wyjeździe w pełni lata?

Warto przygotować atrakcje dla wszystkich członków zespołu. Ekstremalne sporty, jak kitesurfing, powerkiting, skoki ze spadochronem, loty paralotnią, loty widokowe balonem, jazda quadami, jazda gokartami, jazda na rolkach, wycieczki rowerowe, wspinaczka czy trekking, zwiedzanie historycznych zabytków, muzeów, to w większości rozwiązania, które w lecie sprawdzają się najbardziej. Warto zaproponować również bardziej bierne atrakcje, jak np. warsztaty kulinarne, degustacja wina, wycieczka po winnicy, gry interaktywne, które najlepiej sprawdzą się przy załamaniu pogody, wyjazd do parku miniatur, parków tematycznych i parków rozrywki, obcowanie ze zwierzętami w formie jazdy konnej nad brzegiem morza, wybrania się do lokalnego skansenu, zoo czy innego miejsca ze zwierzakami. Im bardziej oryginalne i rozbudowane propozycje w kwestii atrakcji tym wszyscy z zespołu będą zadowoleni odskocznia od pracy w trakcie pełni lata i poświęcenia tego czasu w konstruktywny sposób.