Zacznijmy od rozwiania wątpliwości, co to jest właściwie to święto kolorów? Jest to hinduistyczny zwyczaj celebrowania nadejścia wiosny. Natomiast obchody te są coraz częściej organizowane na różnego rodzaju festiwalach i imprezach. To kolorowe i radosne wydarzenie, w którym w jednym momencie każdy wyrzuca w górę proszek, który trzyma w ręce. Pył unosi się w górze tworząc tęczową warstwę, która potem spada na osoby, obtaczając ich kolorowym pyłkiem. Efekt tego taki, że każdy z otoczenia pokryty jest w różnych odcieniach proszku. Jest on bezpieczny dla skóry, ma w sobie naturalne składniki. A co z ubraniami? Jest to kwestia o którą zawsze martwią się rodzice. Spokojnie, pyłek jest zmazywalny z ubrań i ciała.

Historia święta kolorów

Święto to przyszło do Polski z Azji Południowej. Z czasem stawało się coraz bardziej znane, tak wieść o kolorowych proszkach rozniosła się po całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Obecnie ta atrakcja nie jest uznawana jako święto, jak w przypadku Indii, u nas przybrało to formę rozrywki na różnego rodzaju eventy. Jak zatem przygotować się do tej eksplozji kolorów? Na pierwszy rzut idzie strój. Kolory najlepiej zobaczymy na jasnych ubraniach, pamiętajmy jednak, aby naszą ulubioną odzież zostawić w szafie, w razie, gdyby kolory się nie zmyły. I to w sumie wszystko! Gadżety typu telefon, aparat bierzemy na własną odpowiedzialność. Tutaj nie mamy wpływu na to, czy pyłek wleci w szczelinki czy nie.

Jakie kolory możemy spotkać na festynie Holi?

  • żółty, żółty curry,
  • różowy, fioletowy, czerwony,
  • zielony, pistacjowy, ciemno zielony,
  • pomarańczowy,
  • niebieski, turkusowy,

Proszki charakteryzują się intensywną, żywą barwą i świetnie zachowują się w powietrzu, tworząc wielkie kolorowe chmury. Co więcej, niektórzy producenci tworzą fluorescencyjne pyłki, które świecą w ultrafiolecie.

Festiwal kolorów jest o tyle uniwersalny, że mogą wziąć w nim udział wszyscy! Bez względu na wiek czy wzrost. Liczy się dobra zabawa! Różne agencje organizują festiwale w poszczególnych miastach. Jest to wielkie ułatwienie, natomiast nie zawsze nam może podpasować data. Jeżeli zdecydują się Państwo na tego typu festiwal z kolorami, pomożemy zorganizować odpowiednie miejsce i ekipę od pyłków. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Reasumując, nie ważne ile masz lat, jakiej piosenki słuchasz czy gdzie mieszkasz, ważne, że potrafisz się dobrze bawić, uśmiechać i cieszyć się razem z innymi kolorowym dymkiem!