Spędzając większość czasu przy komputerach, za biurkami, niewiele mamy okazji, aby naprawdę poczuć prawdziwą więź z naturą i docenić jej piękno. Twoi pracownicy z pewnością też tego doświadczyli – są mniej efektywni i zmotywowani podczas zadań, a komunikacja grupowa się pogarsza? Pomyśl o nich – w ramach integracyjnego wyjścia firmowego proponujemy Ci rajd drużynowy, zorganizowany na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ten niesamowity, chroniony rzecz jasna obszar, skrywa w sobie wiele tajemnic przyrody, wyjątkowych okazów fauny i flory, a także gęstą sieć szlaków pieszych oraz rowerowych. Cała ta gama dobroci natury może stać się świetnym przyczynkiem dla urządzenia niecodziennej formy integracji dla całej grupy firmowej, w której aktywizacja fizyczna oraz umacnianie sił zespołowych będą głównymi celami, a zarazem pozytywnymi konsekwencjami wydarzenia.
Rajd pieszy i rowerowy, czyli każdy gra według swoich preferencji
Nie musisz narzucać grupie jednego obowiązującego trybu przeprowadzenia rajdu. Wszystkim bardziej przekonanym do wędrówek pieszych, z dnia na dzień nie objawi się cudownych korzyści z jazdy na rowerze, bowiem obie aktywności posiadają mnóstwo zalet – niech każdy wybierze tę, jaka mu najbardziej odpowiada. Po dokonaniu takiego podziału na grupy: pieszą i rowerową, można zacząć planowanie rajdu i zadań czekających na uczestników po drodze. Wydarzenie ma mieć formę wyścigu prowadzącego z punktu A do punktu B – oczywiscie, rozegranego osobno wewnątrz dwóch oddzielnych zespołów (z nich wyłaniamy podzespoły biorące udział w rajdzie). Jak zatem według nas wyglądałby wstępny zarys takiego eventu dla Twojej firmy?
- szczegółowe opracowanie tras rajdu: dla grupy pieszej może być to na przykład szlak czerwony, prowadzący od Osowej Góry do stacji Puszczykówko PKP, a dla rowerowej – startująca z Łęg Dębińskich i okrążająca “zielonym pierścieniem” tereny Parku,
- zadania dla uczestników rajdu powinny być dokładnie oznaczone i jasno, klarownie brzmiące – ich tematyka powinna oscylować wokół wiedzy przyrodniczej, a także czasem polegać na zręczności fizycznej i sprawności w myśleniu – np. warunkiem przejścia bądź przejechania do dalszego etapu trasy rajdu ma być poprawne wykonanie łamigłówki logicznej,
- uczestnicy są wspierani przez opiekunów, którzy służą swoją radą i pomocą na trasie,
- na koniec rajdu wszyscy udają się na poczęstunek, a następnie wręczenie specjalnych nagród dla zwycięskich drużyn
Jeżeli uważasz, że powyższa propozycja to coś, co z pewnością zaktywizuje i zmobilizuje Twoją drużynę firmową, to serdecznie zachęcamy Cię do kontaktu oraz podjęcia z nami współpracy. Wspólnymi siłami stworzymy projekt, który z pewnością przyniesie wiele satysfakcji Tobie i Twoim pracownikom.