Eventy sportowo – rekreacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko ze względu na to, że ich świetny wpływ ma nie tylko charakter czysto fizyczny, ale poprzez zabawę pozwala pozbyć się stresu i zbudować pozytywną atmosferę. Spośród wielu dostępnych dziś na rynku aktywności, warto przez chwilę zatrzymać się przy grze w squasha.

Boisko do gry

Boisko powinno nazywać się kortem – jest ono specyficzne, przypominające zamknięty pokój. Występują tutaj cztery ściany i odpowiedniej wielkości podłoga z zaznaczonymi liniami. Ściany dzielą się na dwie boczne, frontową – od której bezpośrednio odbija się piłka – oraz tylną. Na scianach również znajdują się specjalne linie wyznaczające pola autowe i serwisowe. Na kort wchodzi się poprzez drzwi znajdujące się na tylnej ścianie. Jest ona zazwyczaj szklana – to specjalny zabieg pozwalający na udział publiczności w meczu, ze względu na fakt, że podczas gry na korcie znajdować się mogą tylko zawodnicy. Ważne jest również dobre oświetlenie boiska, tak aby nie utrudniało ono widoczności.

Jak grać i zorganizować event?

Ogólne zasady nie są bardzo skomplikowane – także kilkuminutowy instruktaż w zupełności powinien wystarczyć do rozegrania meczu. Co do liczenia punktów, odbywa się to bardzo podobnie jak w grze w piłkę siatkową – ten kto wygra trzy sety, wygrywa cały mecz. Różnicą jest to, że gra się do jedenastu punktów. Aby set uznać za wygrany, musi istnieć przewaga dwóch punktów. Podczas eventu pracowniczego, grać można systemem pucharowym. O całą koordynację imprezy zadbają profesjonalni instruktorzy i animatorzy. Ważne, aby zatrudnić tych sprawdzonych – zajmie się tym dobra agencja eventowa. Mają doświadczenie na rynku usług sportowo – rekreacyjnych, a co za tym idzie, doskonale zdają sobie sprawę z rzeczy, jakie trzeba przygotować na tego typu event. Kolejnym, bardzo wymownym powodem do wynajęcia agencji, jest możliwość wynegocjowania przez nich świetnych warunków wynajmu kortów na taką imprezę integracyjną. Dodatkowym atutem jest fakt, że dopilnują wszystkiego już na miejscu. Ich najważniejszą misją będzie zagwarantowanie doskonałej zabawy i bezpieczeństwa na sportowo – rekreacyjnym evencie. Taka impreza uczy zdrowej konkurencji i współzawodnictwa, co bardzo ważne w dzisiejszym biznesowym świecie. Oprócz tego pozwala się zrelaksować i pozbyć złych emocji.