Kuchnia włoska jest powszechnie znana i lubiana na całym świecie. Organizacja targów kuchni włoskiej to doskonały sposób na przybliżenie ludziom kultury kulinarnej tego kraju, szczególnie zapoznając ich z potrawami mniej popularnymi od pizzy czy spaghetti. Oto kilka wskazówek co do organizacji takiego wydarzenia.

Zorganizuj pokaz potraw na targach

Jednym z najlepszych pomysłów na event tego typu jest skupienie uczestników targów na procesie powstawania posiłków. Profesjonalni kucharze specjalizujący się we włoskiej kuchni świetnie sprawdzą się jako osoby przedstawiające włoskie potrawy. Można zorganizować pokaz gotowania na żywo lub nawet warsztaty przyrządzania potraw dla gości targów. A wszystko to zwieńczone degustacją przygotowanych potraw – satysfakcja ze strony gości gwarantowana!

Konkursy związane z kuchnią i kulturą włoską

Pozostając w temacie, event można uatrakcyjnić poprzez większe zaangażowanie ze strony gości. Można zachęcić ich do działania między innymi organizacją konkursów dotyczących na przykład włoskiej kuchni. Pytania mogą dotyczyć mniej znanych potraw, sposobu ich przyrządzania lub pochodzenia składników potrzebnych do ich przygotowania. Pytania z zakresu kultury natomiast mogą dotyczyć na przykład popularnych miejsc we Włoszech, kultowych filmów stworzonych przez Włochów lub historii tego kraju. Zwycięzców warto odpowiednio nagrodzić. Mogą na przykład dostać dodatkowe porcje pysznych potraw przygotowanych na targach, zaproszenia na kolację we włoskiej restauracji lub gadżety związane z Włochami. Można również pokusić się o specjalną nagrodę główną, jaką będzie wycieczka do Włoch – nie da się lepiej zapoznać z danym państwem jak zwiedzając je. Taka nagroda z pewnością zaangażuje wielu gości i przy okazji będzie świetną reklamą dla wydarzenia na zewnątrz.

Organizacja targów wcale nie jest tak trudna jak się wydaje. Jednak nasza firma chętne pomoże państwu w przygotowaniu tego wydarzenia na najwyższym poziomie. Trudnimy się w organizacji eventów od lat i mamy bardzo bogatą ofertę w zakresie przygotowania i obsługi wydarzeń. Gwarantujemy satysfakcjonującą współpracę i dorodne owoce z niej wynikające. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą już teraz.