Każdego roku w praktycznie wszystkich przedsiębiorstwach, organizuje się uroczyste wigilie firmowe. Jednak czasami warto zamienić zwykłe i banalne przyjęcie podsumowujące, w integracyjne spotkanie dla swoich pracowników. Jak to zrobić? Dlaczego wigilia firmowa to naprawdę dobry sposób na integrację swojej kadry? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Wigilia firmowa, jak ją zorganizować – nasze porady

Przede wszystkim musicie wspólnie ustalić, kiedy wszyscy mieli by chwilę wolnego czasu, by spotkać się na wspólnej firmowej wieczerzy. Możecie na ten cel wyznaczyć, na przykład piątek, i skrócić pracę o dwie, trzy godziny na rzecz uroczystej kolacji.

Zamów catering, z wyśmienitymi potrawami i przygotuj drobne upominki dla pracowników – na przykład małą premię na świąteczne wydatki, butelki dobrego wina, czy bony upominkowe do sklepu. Taki gest, na pewno zostanie przez nich doceniony. Zachęć ich również do wymienienia skromnych upominków między sobą.

Dlaczego wigilia firmowa to dobry sposób na integrację?

Przede wszystkim z jasnego powodu – święta to bardzo magiczny i wyjątkowy okres. W tym czasie jesteśmy zrelaksowani i nie możemy się doczekać nadchodzących dni wolnych. Dlatego, żeby taka impreza przybrała integracyjną formę nie może na niej panować zbyt oficjalna atmosfera.

Pozwólcie sobie na dobre żarty, śpiewanie kolęd, czy nawet obejrzenie jakiegoś świątecznego filmu. Najlepiej komedii. To pozwoli pracownikom się zrelaksować i poczują oni, że szef to też człowiek i naprawdę można się z nim „dogadać”.

Jak zintegrować pracowników na wigilii firmowej i czego unikać?

Kolejna sprawa, której nie warto pozostawiać przypadkowi to zachęcie pracowników do wspólnych rozmów, czy dzielenia się przepisami, poradami i miłymi rozmowami. Pamiętaj również, żeby na takim evencie nie poruszać zanadto spraw firmy, stresować, czy nawet demotywować pracowników albo wytykać im błędów i potknięć. To ma być wspólny czas, na miłą atmosferę i spożycie wigilijnej, firmowej wieczerzy w dobrym stylu.