Eventy są wydarzeniem, które mają mieć spektakularne efekty wizualne i obrazować możliwości technologiczne, produktowe i usługowe danej branży, dzięki której event powstał.  Czym urozmaicić event, aby zwrócić uwagę odbiorców i nie spowodować monotonii przekazu? Dobrym rozwiązaniem jest zawsze światło, dźwięk i laser.

W jaki sposób wprowadzić laser na evencie?

Pokazy laserowe są często podsumowaniem imprezy eventowej. Połączenie świateł lasera, jego układów, odbić, przenikanie się wzajemnie dostosowane do dźwięków muzyki puszczanej przez DJ-a to widowisko, które jest bardzo interesujące dla ludzkiego oka. Prezentacje laserowe można użyć również do wystąpień tancerzy w strojach, które świecą, więc postaci nie będą widoczne, a jedynie laserowe i diodowe światła strojów osób, ułożone w konkretny wzór. Cały event może być otoczony światłem i nie tylko. Laser pod koniec dnia zrobi efekt cały imprezy. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie na event teatru światła, który jest odnogą od teatr piasku. Malowanie światłem, będzie wstępem do podsumowania imprezy, którą staną się laserowe pokazy.

Światło można skomponować także w inny sposób, np. prezentując mapping 3D na ścianie budynku na zewnątrz eventu oraz wewnątrz, łącząc pokaz laserowy z obrazami mappingu 3D. Do tego wszystkiego hologramy witające gości na wejściu lub konferansjer na scenie będący wirtualną postacią, uświetni przekaz światła i laserów.

Jak przygotować uczestników eventu do wydarzenia pełnego światła i dźwięku?

Każdy uczestnik imprezy powinien otrzymać na wejściu na event opaski świecące w nocy, a w ciągu dnia zostać pomalowanym farbami fluorescencyjnymi, które zabłysną na wieczornej imprezie. Świecące postacie biorące udział w evencie, pokaz laserowy, mapping 3D, pokazy teatru światła, dekoracje z balonów fluorescencyjnych, pozwolą stworzyć imprezę o jakiej uczestnicy eventu nie zapomną, bez względu na to jaką tematykę przewodnią event będzie posiadał. Światło jest codziennością człowieka i otacza go z każdej strony, więc jego obecność w różnych dziedzinach życia, to normalność. Zaprezentowanie światła w inny sposób, będzie wzbudzał zachwyt i stanie się samodzielną reklamą wydarzenia, dzięki czemu event przyciągnie w kolejnych latach coraz więcej osób chcących zobaczyć podobne pokazy świetlne.