Wyjazd na skałki, czyli wspólna wspinaczka w wydaniu nie-ekstremalnym

2021-06-15T17:09:15+02:0014 czerwca 2021|Agencja Eventowa, Wyjazdy firmowe|

Wspinaczki górskie kojarzą nam się z ogromnym wysiłkiem, miesiącami przygotowań, pełnymi treningów i prób nowego sprzętu. Jest to zajęcie godne podziwu, ale jednocześnie zupełnie niełatwe. Nie każdy może sobie na nie pozwolić, czy to ze względów zdrowotnych, czy czasowych – ta aktywność pochłania przecież wiele czasu. A może chcielibyście spróbować nieco z tej „zabawy” w bardziej łagodnej wersji? Z pomocą przychodzi wyjazd na skałki! Nie są to góry, a więc przedsięwzięcie nie wymaga wielkiego nakładu pracy, ale są na tyle ciekawe i endorfinogenne, że z pewnością będziecie usatysfakcjonowani!

Jak wygląda wspinaczka na skałkach?

Przede wszystkim, warto zauważyć, że ten sport nie wymaga od uczestników żadnych licencji czy pozwoleń. Wystarczy przygotowanie przez intruktora, który nauczy wszelkich technikaliów i poinstruuje, co robić w przypadku, gdyby coś poszło nie tak. Sport jest bezpieczny – podczas całej wspinaczki jesteśmy przywiązani specjalnymi linami. Charakteryzuje się także tym, że człowiek musi się poruszać w pionie – na skałach na świeżym powietrzu.

Co jest potrzebne do odbycia pierwszej wspinaczki?

– buty wspinaczkowe,

– uprząż wspinaczkowa,

– przyrządy asekuracyjne,

– instruktora, specjalizującego się w tematyce wspinaczek skałkowych, albo ogólnie górskich,

– wygodnego ubrania, najlepiej dresu lub odzieży sportowej,

– apteczka pierwszej pomocy, bo przezorny zawsze ubezpieczony,

– zapał do odkrywania nowego i chęci!

Dlaczego wspólna, firmowa wspinaczka może być dobrym krokiem integracyjnym?

Sport spaja więzi, ponieważ podczas wysiłku fizycznego lepiej nawiązuje się relacje z drugim człowiekiem. W obliczu wysiłku, skoku adrenaliny i wydzielania endorfin, jesteśmy w stanie lepiej współczuć, sympatyzować z innymi i cieszyć się małymi rzeczami. Wspinaczka skałkowa to wspólny śmiech, wspólny wysiłek, wspólne przezwyciężanie trudności lub nawet lęków. Wspólne doskonalenie sprawności fizycznej i siły psychicznej. Serdecznie polecamy tę opcję dla żądnych przygód. Nie pożałujecie!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE