Rodzinne uroczystości są okazjami, w których można wykonać pamiątkę w postaci filmu. Zamówienie odpowiedniej osoby do wykonania zdjęć i filmów, wiąże się nie tylko z wiedzą do kogo się udać, ale także z wyborem, pomiędzy różnymi stylami i możliwościami jakie proponują oferty usług filmowania i fotografowania.

Różnice między usługą fotograficzną i filmowania a wynajmem sprzętu do własnego użytku

Podejmując decyzję o pamiątce jaka pozostanie z uroczystości rodzinnej, na przykład ślubu, komunii, chrztu, wesela, wieczoru panieńskiego, wieczoru kawalerskiego, okrągłej rocznicy urodzin, jubileuszu czy imienin, warto kierować się ilością osób, które będę na przyjęciu. Istotne są przy tym również możliwości, dzięki którym można zaoszczędzić na dekoracjach, posiłkach i oprawie całego przedsięwzięcia.

 

Kiedy wiadomo, że w rodzinie nie ma osoby kreatywnej, która umiejętnie zajęłaby się kwestią filmowania i robienia zdjęć, wówczas warto skorzystać z pomocy osoby z zewnątrz. Osoba taka będzie w pełni dokumentować całe przedsięwzięcie, z punktu widzenia osoby która nie jest spoufalona z organizatorami i gośćmi. Wszyscy zostaną nagrani lub sfotografowani bez jakichkolwiek osobistych relacji.

 

Kiedy jednak w rodzinie jest osoba, która zajmuje się podobną branżą na co dzień, warto pomyśleć o zaangażowaniu jej w całą organizację i wynająć sprzęt filmowy i fotograficzny, pozwalający na przygotowanie dobrej jakości fotograficznych i filmowych pamiątek z uroczystości.

 

Samodzielny wynajem sprzętu, pozwalający zaangażować osobę z rodziny do jego obsługi, nie tylko zmniejszy koszty usługi zewnętrznej, ale także pozwoli udokumentować fotograficznie i filmowo kadry z życia, których nie podjęłaby się obca osoba. Do takich kadrów mogą należeć zdjęcia z bekstejdżu, przygotowania do uroczystości, zdjęcia z samochodu czy na uboczu uroczystości. Filmowanie i robienie zdjęć przez osobę z rodziny to większa swoboda i brak skrępowania podczas imprezy.

Do czego wykorzystać sprzęt fotograficzny w trakcie uroczystości?

Najczęściej wybierany sprzęt fotograficzny i do filmowania, wynajmowany jest na śluby, wesela oraz komunię. Warto jednak sięgnąć po nie także w przypadku okrągłej rocznicy urodzin, na wieczorach kawalerskich i panieńskich oraz podczas chrztu. Wynajęte sprzęty zachowują najwyższą jakość przygotowanych materiałów. Poza wykorzystaniem ich na główną uroczystość i wykonania zdjęć pamiątkowych całej rodziny, sprzęt można wykorzystać również do przygotowania zdjęć portretowych każdego z gości (w formie podziękowaniem za przybycie na uroczystość), do wykonania tematycznych sesji fotograficznych, czy sesji plenerowych w ulubionych miejscach. Można także udokumentować swoje codzienne życie, które nie jest już związane samą uroczystością. To od wypożyczającego zależy w jakim stopniu wykorzysta możliwości posiadania profesjonalnego sprzętu i skorzystania z niego w 100%. Dokumentacja uroczystości, a także organizacja innych atrakcji związanych z filmowaniem i fotografowaniem po imprezie, scali ze sobą całą rodzinę, ponieważ nikt nie będzie czuł obecność obcej osoby w swoim środowisku. Wynajem sprzętów, to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba ponosić ogromnych kosztów na własny sprzęt fotograficzny i filmowy. Ponadto można nauczyć się obsługi nowych modeli i poznać nowinki technologiczne, jakie są dostępne na rynku.