Realizując imprezy firmowe, najczęściej nie mają one wydźwięku tematycznego.Jednak to właśnie tematyka może odmienić całkowicie odbieranie danej imprezy i przenieść się na efekt finalny zabawy. Podejście dużej ilości osób jest bardzo zachowawcza, co powoduje, że często imprezy firmowe nie są tak udane jak by mogły być. Niechęć do przebierania się, czy otwartość na kreatywne myślenie o temacie przewodnim imprezy, powodują, że najczęściej kończy się na spotkaniu w pubie. Aby zmienić imprezę firmową na bardziej oryginalną  realizację, która pozostanie wspomnieniem na długie lata, motywem przewodnim powinno być ukierunkowanie się na film.

Dlaczego to film jest dobrym motywem przewodnim?

Filmowe postacie są znane każdemu. Najbardziej spektakularne i znane, już na samą myśl przywołują głównych bohaterów i ich wizerunek, sposób zachowania, charakter czy miejsce nagrywania filmu. Wybierając motyw przewodni imprezy, otwiera się możliwości kreatywnego podejścia do własnego biznesu, i zwrócenie uwagi, kto z pracowników i kadry zarządzającej potrafi ryzykować i być otwartym na nowe możliwości i rozwiązania. Motyw z filmu daje ogromne pole do popisu, jeżeli chodzi o organizację imprezy, jak i przygotowanie się do niej.

Jakie filmy są najczęściej wybierane na imprezy firmowe?

Na liście najbardziej popularnych tematów filmowych króluje Spiderman, Batman, Wilk z Wall Street, Szybcy i wściekli, Rocky, Slumdog Milioner z ulicy, czy Diabeł ubiera się u Prady. Filmy tee wybierane są nie bez powodu, ponieważ niosą w sobie przesłanie biznesowe, siłę, wytrwałość w dążeniu do celu, motywację, inspirację i ukierunkowanie na sukces. Kierując się takimi motywami przewodnimi, na imprezie firmowej można przebrać się za głównych bohaterów lub zaaranżować otoczenie nawiązujące do tych filmów, aby na imprezie porozmawiać o kluczowych składnikach i nawiązaniu filmów do własnego biznesu. Warto wykorzystać filmowe elementy do atrakcji na firmowej imprezie, na przykład stworzyć konkurs, w którym do wygrania będzie przejażdżka szybkim, luksusowym samochodem jak w Szybkich i wściekłych, dobór stroju biznesowego z projektantką mody lub stylistką jak w filmie Diabeł ubiera się u Prady,  czy wygrania karnetu do siłowni, aby wypracować taką siłę fizyczną jak Rocky, Batman czy Spiderman. Impreza może poruszać również wątki, które zawarte są w filmach, więc przy jej przygotowaniu warto wcześniej zapoznać się z danym filmem i przenieść jego kluczowe cechy do realnego życia.