Flower Power to inaczej siła kwiatów, którą nazywano często imprezy i tematykę związana z wydarzeniami dzieci kwiatów. Dokładne znaczenie Flower Power, to slogan, używany przez amerykański ruch, co było wynikiem powstania sloganu, który miał przekształcić antywojenne demonstracje w spektakle pokojowe. Zwrot i jego symbolika widoczna jest w ubiorze hipisów, którzy nazywani są dziećmi kwiatów. Do tej pory styl hipisów określany jest jako Flower Power.

Jak zaaranżować imprezę firmową w stylu Flower Power?

Organizując imprezę firmową najważniejsze są dekoracje i strój hipisowski. Mogę do tego pomóc zestawy do fotobudki z lat 60-tych, dzięki którym wykonane zdjęcia będą posiadały charakterystyczne dla tego okresu okulary, fryzury czy kolorowe znaki z kwiatami. Najważniejsze jest jednak, aby strój był przesycony wzorami kwiatowymi, które można uzupełnić dodatkami w formie marynarki z frędzlami, kamizelki, opaski na czoło, ubraniem kolorowych okularów w czerwonym lub żółtym kolorze, czy kozaków z frędzlami, które przypominają hipisowski strój. Na imprezie firmowej warto, aby pojawiła się gitara, która jest częścią hipisowskich, artystycznych muzycznych talentów.

Uzupełniając strój z kwiatowymi wzorami, powinna pojawić się również w otoczeniu  dekoracja z żywych kwiatów. Mogą to być bukiety czy luźno położone akcenty zdobnicze pasujące do stylu dzieci kwiatów. Wartościowe są ku temu także stworzone samodzielnie wianki z kwiatów, ubierane przez kobiety.

Jakie atrakcje można wprowadzić w stylu Flower Power?

Atrakcje mogą być zaczerpnięte z samego stylu. Poza imprezą firmową warto przygotować np. krótkie szkolenie z gry na gitarze czy mini kurs florystyczny z układania kwiatów. Taka forma atrakcji zapewni interesujący czas przybyłym gościom i solenizantowi, a jednocześnie pozwoli nabyć nowe umiejętności, które mogą być rozwijane na imprezie i poza nią. Można także zorganizować karaoke, gdzie każdy przebrany będzie mógł spełnić się muzycznie, lub zamówić fotobudkę, w której wszyscy będą robić sobie zdjęcia w przebraniach hipisowskich, a kiedy ich brak, przykładanie do twarzy dodatków, dzięki którym w jednej chwili można zmienić swój wizerunek na hipisa, będzie świetną pomocą.