Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprytnie wnosić nową wiedzę do członków Twojego zespołu, tak aby nie znudzić, ani nie przytłoczyć ich nadmiarem wiedzy? Może kolejna nudna prezentacja nie jest dobrym rozwiązaniem? Często nie przynoszą one oczekiwanych efektów, ponieważ proces nauki jest nieco bardziej skomplikowany aniżeli jednorazowe przesłuchanie wykładu. Warto zadbać o większą ilość silnych śladów pamięciowych, które wygenerować może właśnie nauka poprzez zabawę. Spróbuj porozmawiać ze swoim zespołem na temat formy, w której nauka przyniosłaby ich zdaniem najlepsze efekty. Zobaczysz dzięki temu, w jaki sposób Twój zespół najłatwiej przyswoi wiedzę i zrobi to chętnie, z dobrymi efektami.

W jakiej formie przeprowadzać ciekawe szkolenia

Aby szkolenie było ciekawe, dobrze jest zadbać o szczegóły, które całkowicie zmienią jego odbiór, pozostawiają dużo trwalsze ślady pamięciowe u odbiorców. Spróbuj połączyć naukę z jakąś formą zabawy. Może być to np. grupowe rozwiązywanie pewnych zadań. Podziel swój zespół na kilka grup, następnie rozdaj im zadania i materiały do zrealizowania – wygrani powinni otrzymać jakąś nagrodę. Może to oni zdecydują, gdzie pojedziecie na swój wyjazd integracyjny? Możliwości jest wiele, a ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Im ciekawsza forma nauki tym lepiej wszystko zostanie zapamiętane, co przekłada się na podwyższenie kwalifikacji Twoich pracowników. Wpłynie to korzystnie na jakość ich pracy, ich kompetencje i zaangażowanie w firmowe sprawy.

Dlaczego nauka poprzez zabawę jest skuteczniejsza niż zwykłe prezentacje?

Nauka to tzw. ślady pamięciowe, zakodowane w naszym mózgu. Wiedzę przyswajamy zawsze, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie po nią sięgnąć w odmętach naszych neuronów. Im więcej śladów pamięciowych, tym łatwiej jest nam do nich trafić. Jest jednak jeszcze jedna metoda – wspomnienia leżące obok. Łatwiej dociera się do całej grupy wspomnień, nie do jednego z nich. Jeżeli wiedza ta będzie nam się kojarzyła z przyjemnymi sytuacjami, do których chętnie wracamy – wtedy dużo łatwiej będzie nam skorzystać z wiedzy w praktyce.

To do książek!

Oczywiście w przenośni ;) Już teraz zaplanuj jakie kwalifikacje swoich pracowników chcesz podnieść i przygotuj dla nich ciekawe szkolenia, które zapamiętają na długo. Albo zleć to nam – profesjonalistom w dziedzinie organizowania atrakcji eventowych i całych eventów.