Wszystkie dzieciaki wprost uwielbiają imprezy, na których mogą tańczyć, śpiewać i wykonywać różne skomplikowane akrobacje. Nieudane próby im nie straszne, kochają eksperymentować z choreografią i bawić się na całego.

Dlatego, jeżeli masz za zadanie zorganizować niezapomniane party dla maluchów i szczerze mówiąc kompletnie nie masz pojęcia, jakie atrakcje i rozrywki dla nich przygotować, to z ogromną chęcią udzielimy Ci kilku wskazówek. Gotowy?

Manekin challenge – co to takiego?

Jest to atrakcja praktycznie każdej imprezy. Możemy ją również wykorzystać na evencie dla małych dzieci. Cała zabawa polega na tym, że maluchy dzieli się na kilka grup. Następnie puszczamy jakiś utwór muzyczny i w trakcie jego trwania, maluchy muszą tańczyć, wykonywać różne śmieszne pozy, czy nawet cały układ taneczny.

W chwili, gdy muzyka przestaje grać, dzieci muszą przestać się ruszać i zostać w takiej pozycji, w jakiej zastało ich zakończenie odtwarzania się muzyki. Grupa, w której ktoś się ruszy odpada, a reszta bawi się dalej.

Dlaczego manekin challenge to najlepszy pomysł na atrakcję dla dzieci?

Przede wszystkim, dlatego że maluchy po prostu nie lubią nudy i siedzenia w jednym miejscu. Taka zabawa, jak właśnie manekin challenge jest dla nich świetną rozrywką, ponieważ mogą się na niej bawić, tańczyć i gimnastykować w rytm muzyki. Nie dość, że przy okazji ćwiczą i poprawiają swoją sprawność ruchową to jeszcze wyśmienicie się bawią.

Manekin challenge – niech event dla dzieci nie wieje nudą!

Poza tym, manekin challenge pomaga im również ćwiczyć poczucie rytmu, czy zdrowego ducha rywalizacji. Uczy również działania w grupie. Może nawet część maluchów odkryje w sobie pasje do tańca lub gimnastyki? Wybierając manekin challenge, jako atrakcję dla dzieci masz pewność, że impreza na pewno ich nie znudzi.

Wręcz przeciwnie, z aprobatą przyjmą propozycję i będą chciały bawić się na całego. Pamiętaj tylko, by wybrać takie utwory muzyczne, która są rytmiczne i spodobają się dzieciom. Dzięki temu w 100% odniosą radość z przygotowanego dla nich eventu.