Rozwiejmy na początek wątpliwości związane z orkiestrą. Zespół muzyczny składa się z osób grających głównie na instrumentach dętych. Są to między innymi trąbki, saksofony, klarnety, a także flety poprzeczne, tuby i puzony. Te przyrządy muzyczne dzielą się na kilka grup. Są to instrumenty dęte blaszane, drewniane i perkusyjne. Orkiestrę zwykle prowadzi dyrygent lub kapelmistrz. Zrzesza ona ludzi w różnym wieku, począwszy od dzieci, młodzież a nawet dorosłych. Nigdy nie jest zbyt późno na rozwinięcie nowej pasji jaką jest gra na instrumencie! Niezwykłe jest to, jak taka organizacja jednoczy ludzi i zachęca do wspólnej zabawy muzyką innych.

Koncerty orkiestr dętych zawsze cieszą się dużą popularnością. Jest to świetna okazja na wyjście ze znajomymi czy z rodziną. Muzyka łagodzi obyczaje i zgadzamy się z tym stwierdzeniem w 100-stu procentach! Grająca orkiestra świetnie brzmi na nagraniach, a co dopiero na żywo! Uczucie jak muzyka pochłania nasze ciało jest nie do opisania. Warto tego doświadczyć na własnej skórze. Przy okazji możemy dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat instrumentów czy samego zbiorowego grania. Każdy z muzyków z pewnością podzieli się różnymi informacjami i odpowie na Państwa pytania. Przecież kto pyta, nie błądzi!

Jakie są zalety koncertu orkiestry dętej?

  • Poznanie nowej muzyki, która może przypadnie nam do gustu, a nawet będziemy skłonni sami tworzyć tego typu dzieło,
  • Poznanie nowych ludzi, bądź świetna zabawa w gronie najbliższych,
  • Muzyka jest na żywo, co daje większe odczucia,
  • Jak mówią badania, przez muzykę polepszamy samopoczucie i pewność siebie.

Na jakich uroczystościach może grać orkiestra? Tutaj wachlarz jest naprawdę duży. Coraz częściej tego tupu zespoły widzimy na weselach, jest to ciekawe urozmaicenie tego ważnego dnia. Zespół świetnie się sprawdzi również na innych imprezach okolicznościowych takich jak urodziny, jubileusze, imprezy firmowe czy jako niespodzianka urodzinowa. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Zatem skoro zdecydujemy się na orkiestrę, co dalej? Skontaktuj się z nami! Zajmiemy się całą organizacją wydarzenia. Gwarantujemy świetny dobór muzyków, którzy umilą Wasz event.