Dzieci to istoty, które bardzo lubią zmieniać się i wcielać w inne, mniej rzeczywiste postaci. Organizując imprezy dla najmłodszych warto postawić na bajkowe motywy. Wybierając konkretny temat spotkania musimy zastanowić się nad ilością dzieci, które wezmą w nim udział oraz nad miejscem, w którym zorganizujemy imprezę.

Kraina Wróżek

Jednym z bardzo popularnych i lubianych przez najmłodszych tematów przewodnich jest kraina Wróżek. Podczas takiej imprezy dajemy dzieciom szanse na przeniesienie się do magicznego świata, w którym króluje dobro. Pamiętajmy, aby wszelakie wydarzenia organizowane dla młodych ludzi niosły ze sobą mądre wartości i nowe umiejętności. Rozwój poprzez zabawę jest jednym z lepszych pomysłów.

Kraina Wróżek to bez wątpienia miejsce bardzo kolorowe. Organizując imprezę w takim temacie zadbajmy o wielobarwną scenerię i iście bajeczne dodatki. Niewątpliwie miejsce takiego wydarzenia powinno być otwartą przestrzenią. Na ścianach warto umieścić obrazki kolorowych krain wróżek, a w centralnym miejscu zbudować czarodziejską chatkę, w której profesjonalny animator nauczy młodych gości magii.

Najważniejszą sprawą podczas imprez dla dzieci jest dobra zabawa. Wybór rozrywek i zaplanowanie czasu najmłodszym to trudne zadanie. Wróżkowa impreza nie może odbyć się bez warsztatów z iluzji czy czarowania. Warto zadbać by wróżbici i wróżki mieli okazje wziąć udział w przedstawieniach inspirowanych bajkami- to doskonały sposób na znalezienie prawdziwych aktorskich talentów. Zabawy przygotowane na taką imprezę powinny być zorganizowane w taki sposób, by każdy z uczestników mógł w nich wziąć udział oraz żeby nie zagrażały ich bezpieczeństwu.

Kolejną sprawą do zorganizowania są stroje. Dzieci uwielbiają przebieranki, dlatego też warto stworzyć prawdziwą charakteryzatornię, gdzie profesjonaliści nie tylko dobiorą strój i dodatki, ale także wykonają makijaż i fryzury naszym gościom. Podczas Wróżkowej imprezy możemy zorganizować warsztaty robienia ciasteczek czy gotowania, dzięki czemu nie tylko nauczymy najmłodszych nowych umiejętności, ale zapewnimy im poczęstunek.