Firmowe wyjazdy często mają uczyć nowych umiejętności i podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Organizowane są w celu rozwoju firmy i przynoszenia jej nowych zysków, w każdym kolejnym roku działania. Każdy nowy pracownik oraz pracownicy, którzy już pracują w firmie od dłuższego czasu, muszą mieć co pewien czas szkolenia, konferencję, czy wyjazdy, które będą ich integrować, wzajemnie ze sobą zapoznawać, a przede wszystkim uczyć umiejętności, których jeszcze nie znają.  W tym celu warto zastosować naukę poprzez zabawę czy sięgać po rozwiązania, które są innowacyjne i rozwinięte technologicznie.

Czym jest Segway?

Segway, to intuicyjna hulajnoga, uznawana za dwuśladowy, dwukołowy, jednoosobowy pojazd elektryczny. Osoba poruszająca się na nim, może osiągnąć prędkość do 20 km na godzinę, a kierunek szybkości i ruch, nadaje się, poprzez przechylenie tułowia kierowcy w odpowiednią stronę. Segway ma wbudowany kontrolowany akumulator i komputer pokładowy, które utrzymują równowagę osoby jaka się segwayem przemieszcza.

Przechylając ciało, niedoświadczona osoba może się przewrócić, mimo tego, że komputer robi wszystko, aby zapobiec wywrotce. Im bardziej wyczuwa się  ten nietypowy pojazd, w łatwy sposób można nim kierować bez zbędnego wysiłku. Mimo innowacji i możliwości jakie posiada segway, tylko nieliczni mogą sobie na niego pozwolić, ze względu na wysoką cenę produkcji i sprzedaży. Pojazd został wprowadzony na rynek w 2001 roku, więc niebawem będzie już 20 lat na rynku, a nadal uznawany jest za najnowocześniejszą technologię.

Dlaczego warto nauczyć swoich pracowników jazdy na Segway?

Pojazd kierowany jest do branż ochroniarskich, menedżerskich, oraz wszystkich pracowników pracujących na wielkopowierzchniowych sklepach czy produkcjach. Szybkość jaką można osiągnąć, dzięki niemu, pozwala w szybkim czasie przemieszczać się z jednego miejsca budynku do drugiego bez zbędnego wysiłku. Wpływa to na przyspieszenie produkcji, sprzedaż, rozwiązywanie dodatkowych problemów, zachowując przy tym w dobrym zdrowiu osoby, które go użytkują. Firmowy wyjazd z nauką segwaya, to najlepsze rozwiązanie właśnie dla tych branż, ale także dla mniejszych firm, które potrzebują szybkości w działaniu, dużo siły i wytrwałości do rozwoju. Przemieszczanie się na nogach, a na innowacyjnej hulajnodze, pokazuje, że ludzki organizm szybko się męczy, natomiast innowacyjne produkty zachowują energię człowieka i przyspieszają wiele procesów gospodarczych. Nauka pracowników takiej umiejętności, podniesie jakość oferowanych usług przez firmę, oraz zyski dla niej.