Andrzejki to święto wypadające w ostatni dzień listopada. Historie i wierzenia ludowe mówią o tym, że jest to czas wykonywania wielu wróżb, które realnie mogą przepowiedzieć nam przyszłość. O ile, w dawnych czasach bardzo wierzono, iż faktycznie tak jest, o tyle współcześnie wróżenie traktuje się z przymrużeniem oka. Organizując taki event dla najbliższych bądź pracowników swojej firmy musimy przede wszystkim zadbać o szczegółowy plan imprezy oraz przygotować odpowiednie akcesoria do wykonania każdej z przewidzianych wróżb.

Jak pokazują wieloletnie specjalistyczne badania oraz opinie uczestników integracyjnych imprez andrzejkowych, najważniejszym aspektem takiego eventu są przede wszystkim atrakcje i magiczny, mroczny klimat. Spełnienie oczekiwań wszystkich gości to nie lada wyzwanie, dlatego też warto powierzyć zadanie zabawiania profesjonalnemu animatorowi.

Pomysły na wróżby

Andrzejki to bardzo popularna impreza tematyczna, ponieważ jest kojarzona głównie z nieformalnym stylem oraz dobrą zabawą. Aby każdy z gości mógł być zadowolony warto wynająć profesjonalnego animatora, który w przebraniu wróżki bądź wróżbity wprowadzi gości w świat magii. Co ciekawe, wielu uczestników traktuje taką osobę za dodatkową atrakcję i dzięki niej chętniej bierze udział we wróżeniu.

Firma Whatevent posiada w swojej ofercie wiele pomysłów na andrzejkowe zabawy. Zdecydowanie jedną z wróżb, której nie może zabraknąć są pływające marzenia. Jak sama nazwa wskazuje musimy poprosić każdego z gości o zapisanie na małej karteczce swojego marzenia. W jednym momencie musimy wrzucić je do pojemnika z wodą, a spełni się to marzenie, które wypłynie jako pierwsze na wierzch. Kolejna propozycja dla większej ilości osób to wylewanie atramentu na kartkę papieru. Kleks, który powstanie z pewnością ułoży się w jakiś kształt, a dokładniej chcemy zobaczyć formę zbliżoną do jakieś litery. W zależności od wyniku, poznamy pierwszą literę swojej przyszłej żony czy męża. Andrzejki nie mogą się odbyć bez lania wosku. Tą wróżbę możemy wykonać na wiele sposobów, ale najciekawszy z nich to ten z użyciem klucza. Profesjonalny wróżbita z pewnością zaproponuje nam także wróżby z butelką czy poczęstunek ciasteczek z wróżbami.

Wykorzystując wróżenie i przepowiednie wprowadzimy naszych gości w tajemniczy i magiczny świat. To doskonała okazja do integracji wewnątrz zespołu i rozmów na mniej formalnym gruncie niż na co dzień. Ciekawa scenografia, dobrze dobrane miejsce eventu, ale przede wszystkim atrakcje sprawią, że odniesiemy towarzyski sukces, a uczestnicy będą się świetnie bawić w swoim gronie.